| kkay a întrebat:

Buna, am o intrebare mai ciudata, de ce mereu imi vine sa plang cand imi aduc aminte cat de mult ma iubeste prietenul meu si ca imi arata asta. Tin sa mentionez ca toata viata am avut o cam proasta pe partea sentimentala, nu mi se pare ceva gresit dar sunt curioasa daca este o explicatie concreta

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imaturitate!

| dullcat a răspuns:

Pentru ca nu stii sa gestionezi emotiile pozitive pe care le simti? De exemplu, daca ai crescut intr-o familie disfunctionala unde dovada iubirii nu era prezenta, nici macar prin vorbe sau gesturi marunte, creierul tau va reactiona ciudat, super confuz atunci cand intr-adevar intalnesti in cale un om care te iubeste si te apreciaza literalmente pentru ceea ce esti tu.Asa din exterior, la prima vedere, nu are sens chiar deloc, insa daca citesti putina psihologie vei incepe sa intelegi. Sper sa iti dai si tu seama la un moment dat ca meriti sa fii iubita, iar lacrimile care iti curg pe obraji sa fie numai de fericire.

| VoidEternal a răspuns:

Nu te mai întreba de ce. Bucura-te, e o emoție curata.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă iubirea se manifestă prin pipăială, săruturi sau sex atunci crede-mă că NU ține la tine absolut deloc ci ești doar o jucărie pentru el.

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu esti obisnuita sa fii fericita intr-o relatie si, probabil, nici nu consideri ca meriti asta. O sa treaca si emotiile astea si o sa te reglezi cu timpul. Bucura-te de ceea ce primesti si ofera si tu acelasi lucru, ca sa aveti o relatie frumoasa si de durata.