| kappa a întrebat:

am si eu o dilema. imi place de o fata.Am 16 ani, dar nu stiu daca ei ii place de mine. dar nu as vrea sa afle ca-mi place de ea, dar problema este ca eu sunt si putin grasut(nu's obez am putina burta). si mi-e rusine putin.Multumesc pentru raspuns si va rog frumos fara glume

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Stai linistit ca un pic de burta nu e un impediment extraordinar. Daca esti simpatic iti garantez ca burta nu conteaza. Conteaza felul tau de a fi, daca ii demonstrezi ca ai ceva deosebit fata de altii. Fizicul nu conteaza neaparat, cel putin nu chiar la modul idealist. Asta doar daca esti superficial conteaza. Si eu am burta de 3-4 ani si nu am nicio problema. Pentru fetele care m-au placut a contat felul meu de a fi si chiar nu cred sa fi influentat burta cu ceva. Sunt multe fete care mai degraba prefera un rotofei decat unul bat. Chiar mai multe decat ai crede.

5 răspunsuri:
| Adya20 a răspuns:

In primul rand nu burta este problema, iar cine te place cu adevarat te place asa cum esti tu! Plus de asta burta o poti da jos, nu trebuie sa-ti fie rusine de tine, te simti complexat din cauza burtii dar ti-am spus se poate da jos! Iar in ceea ce priveste fata... daca nu vrei sa afle deocamdata ca o placi intra in vorba cu ea, incearca sa fy aproape de ea la bine si la rau, si poate de ce nu te place si ea la randul ei, n-ai de unde sa sty! Burta nu este o piedica in a place pe cineva! Iti dau un exemplu concret, si eu ca fata am un inceput de burtica, asta pentru ca mananc foarte mult seara fiindca in cursul zilei nu am timp si nah s-a depus.asta nu-l impiedica pe prietenul meu sa ma iubeasca! Este de aceeasi parere cu mine, burta se da josbig grin asa ca succes si poate la un moment dat prinzi curaj sa-i spui ce sentimente ai fata de ea

| SeNyS a răspuns:

Sfaturile de mai jos cu dieta+ca din dragoste slabesti+mai mult curaj = relatia doritatongue.succes

| SelenaDesire a răspuns:

Pai, nu ai de unde sa stii pana nu intrebi. De ce nu iti incerci norocul? Ce conteaza ca ai putina burta, si eu am, si? Unii se uita si la altceva. Intra in dicutie cu ea, gaseste subiecte comune de adresat, fa niste teste de dragoste pe internet, afla de la surse precise, chiar o poti intreba. Problema ta e ca esti timid. Se treateaza din fericire, dar nu trebuie sa stai! Fii mandru de cine esti si nu te mai cobi! Acum, vrei o relatie cu ea sau nu? Caci daca nu, atunci poti renunta. Nu ai cum sa faci acesti pasi daca tu nu vrei ca ea sa stie asta. Incepeti cu prietenia iar la momentul potrivit, declarati-va si atunci incepeti dragostea, sunt atat de multi pasi, si totusi atat de putini.

Succes cu noua ta iubita! :X

| ╔═.♥.══════╗ a răspuns:

Spune-i fetei ce simti si nuh te lasa complexat de burta... ei daca ii place de tine o sa te accepte asa cum esti... daca nuh asta este nuh trebuie sa te afecteze cu atat mai putin la varsta asta

| eu.;] a răspuns:

Ca sa scapi macar putin de burta, du-te la sala sau fa zilnic exercitii acasa timp de o luna, mananca mai putin si nu manca dupa ora 18:00
si, ar trebui sa ii spui ca o simpatizezi de ceva timp si ca o consideri dragutahappy
crede-ma, nu i-ar fi tot una!

succeshappy
funda?big grinhappy