| SheIsCrazy a întrebat:

am si eu o problema. De la un timp imi place de un baiat din aceeasi scoala cu mine. Am incercat sa nu spun nimanui acest lucru pana cand o colega (care se intampla sa fie buna prietena cu mine) a spus la multe fete din clasa ca si ea il place foarte mult, chiar ca e innebunita dupa el. Eu cu acest baiat pot spune ca ne cunoastem cat de cat pentru ca mergem amandoi la un curs extra-scolar. Sincer sa spun, intr-un fel consider ca si el ma place si daca cumva se intampla sa avem o relatie nu stiu cum sa fac avand in vedere ca si colega mea il place foarte mult si mi-e frica sa nu se supere pe mine. (p. s. vom avea in scoala in curand bal si daca cumva ma invita la dans...cred ca e posibil sa fie mult mai rau. si mi-ar fi greu sa nu ii accept invitatia). Va rog help promit fundita :*

Răspuns Câştigător
| DanielutzaJD a răspuns:

Daca kmva se intampla sa te invite la dans, tu te duci, iar daca te vede colega ta, ii poti spune ca nu e nimic intre voi, sunteti doar prieteni si ca va cunoasteti de la acel curs extra scolar(ii poti spune de cursul unde te duci tu la engleza ---> stii despre ce vorbesc) chiar daca nu e asa ii spui asa pentru inceput, iar pe parcurs ii spui treptat adevarul(daca cumva se intampla sa fie ceva intre voi) sper ca te-am ajuta...mai vb :*:X:*:X

2 răspunsuri:
| alex5stelistu a răspuns:

Eu cred ca, daca te place ar trebui sa te combini cu el. Prietena ta, daca este o prietena adevarata va intelege ca el te iubeste pe tine. Daca nu va intelege inseamna ca nu e o prietena adevarata.
Asta e parerea mea.

| Lauralive a răspuns:

Pai, ar trebui sa discuti cu prietena ta.Sa-i spui ce simti. Nu ar trebui sa se supere daca te alege pe tine.Asta inseamna ca pe tine te place mai mult.Nu refuza.Bafta!winking