| andrutza99_2838 a întrebat:

As dori si eu niste texte de dragoste dar totusi scurte pentru status de la mess...
Mersi!

1 răspuns:
| ToXicLoVe_2598 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparat nestiind ca viata mea esti tu!

Hai sa ne impartim lumea:luna mie,stelele tie,oceanul mie, Pamantul tie,dar mai bine totul tie si tu mie...

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceputhappy!

Nu sunt rea,sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita; hai sa facem o incercare sa vedem care pe carewinking.

Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut.
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor.
M-ai facut sa te ador.

ingeras din cer picat,
ochii tai m-au fermecat,
dintr-o singura privire,
s-a nascut a mea iubire,
vocea dezminte dar inima nu minte,
TE IUBESC!

Cand iubirea te orbeste,cand e sa nu ai noroc,sufera cel ce iubeste,cel iubit isi bate joc.

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizand ochii,nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu.

Am gasit un inamic cu numele de pupic.Ti-l trimit rapid ca e mic si l-am prostit,e mort dupa buzele tale,daca nu te pupa moare.

Tu poti sa te-ndoiesti de soare,de focul ce scanteine in stea,de legile nemuritoare,dar nu si de iubirea mea!

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii,dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"

Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad

Sunt ca un inger fara aripi,fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate.sad

Ai fost fructul interzis din care am gustat,acum fara tine totul e schimbat.sad

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Am o viata de trait si in lacrimi am iubit,am plecat si tine minte:Nu iubi fara cuvinte.:X

Cand sufletul meu nu va mai fi, cand clopotul va bate sa parasesc pamantul cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul cand viata pentru mine nu va mai exista numai atunci si eu pe tine te voi uita.

Sper ca te-am ajutat, funda?happy