| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre un baiat care are 20 de ani, are prietena de 9 luni,suntem colegi de curs,si anul trecut de obicei nu ne salutam, nu discutam cu el.Acum de vreo 2 luni,ma baga in seama,imi cere ajutor unde nu intelege, plus ca tipul asta e tare insistent cu privirile. Spre exemplu eram in clasa si erau inca vreo 5 colege si se uita la mine,parca nu-i statea capul acasa. Odata cand eram la geam pe hol,era si el acolo la distanta de mine,si vine ma intreaba ce fac,despre scoala, etc si face asta doar atunci cand nu e absolut nimeni in zona..Si nu inteleg de ce atunci cand ma intalnesc din coincidenta cu el,se uita la mine pare a vrea sa-mi vorbeasca,nu-mi zice buna,ramane mut si ii spun eu prima buna,si dupa aceea vorbim scurt,adica ma intreaba el de vorba.S-a intamplat de multe ori sa se holbeze la mine chiar si pe scari cand am ramas odata noi eu mai sus de el,se uita lung, parca ma pierdea ceva de genul.Este destul de iritant baiatul acesta.Nu va mai zic ca odata cand eram singura m-am dus la baie si cand sa ma spal pe maini,hop si el,eu am crezut ca are nevoie la toaleta, dar culmea ca eu am plecat repede si el dupa mine pe scari.Parca e o stafie,pe unde merg il vad aproape de mine, nu stiu ce sa mai cred.Pe facebook are niste poze fara tricou,se da cam macho, dar in realitate e complet diferit.Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Nu fii foarte entuziasmata, ar putea fi doar un stalker. Insa, cel mai sigur ar fi sa-l intrebi odata si pentru totdeauna ce vrea de fapt de la tine. Asta ar raspunde la toate dubiile tale. Sper ca ti-am fost de ajutor!