| anonim_4396 a întrebat:

ce pot face unei rani, julituri de fapt pentru a trece mai repede? am cazut acum cateva ore pe afara laughing e gheata zapada... chatterbox am cazut destul de rau si m`am facut cu o julitura urata in genunchi si e ciudat ca arata de parca ar sangera, adica e de culoarea sangelui foarte foarte rosie, la prima vedere orice ar zice ca sangereaza dar de fapt nu curge deloc sange (a curs putin la inceput )doar o secretie galbuie. in cat timp o sa arate ca o rana mai normala si ce pot face ca sa treaca mai repede?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| BlackRose95 a răspuns:

Da-te cu Tetraciclina, apoi mananca niste fructe bogate in vitamina C.

| Foxie2 a răspuns:

Sa o dezinfectezi cu apă oxigenată de la farmacie daca nu ai asa ceva la ora asta, poti folosii crema de galbenele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar asteapta si nu smulge crusta (sau cum so numi aia tare), corpul e adaptat sa se vindece singur