| natalia_5717 a întrebat:

Bunahappy
De curand m-am impacat cu un fost prieten pe care il iubeam foarte mult, dar de cand ne-am impacat a inceput sa ma plictiseasca, vrea se ne intalnim in fiecare zi si a devenit extrem de enervant.Am incercat sa ii explic ca ar fi mai bine sa ne intalnim mai rar dar se pare ca nu intelege.Nu vreau sa ma despart de el deoarece sunt sigura ca dupa ce ne vom desparti o sa ma indragostesc iarasi de el.Nu stiu ce se intampla cu mine dar sunt extrem de confuza.Am nevoie de niste sfaturi din partea voastra. Va multumeschappy

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Parerea mea e ca nu prea mai esti sigura de sentimentele tale fata de el... da`ti timp .de exemplu un weekend in care sa te gandesti la lucrul asta si sa clarifici ceea ce simti... daca intr-adevar l`ai iubi ar fi trebuit sa fi extrem de fericita k va vedeti in fiecare zi... poate ca sentimentele tale s`au racit cat timp ati stat departe unul de celalalt...bafta... tongue

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu sunt de parere ca in majoritatea cazurilor dupa ce o fata si un baiat au devenit iubiti nu mai tin asa de mult la cealalta persoana...se intampla macar la unul dintre ei pentru ca e ca si cum si-a atins scopul si... s`a plictisit... Tu ai vrut ft mult sa fi din nou cu el insa atunci cand ti-ai vazut telul atins parca nu te-a mai incantat asa tare...straight face...stiu cum ehee hee [important e ca el sa nu sufere]...succes

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Trebuie sa cauti un nou inceput, unul real si care va functiona. Ce a fost a trecut, si nimic nu va mai fi nimic. Daca e sa mearga sa mearga frumos, dar in alt fel. Si din cate zici tu nu prea merge...

| Frogie a răspuns:

Nu`i nimic bibitza. happy

| Parintele a răspuns:

Stii ce.hai mai lasa fitele astea. Ai macar respectul si zi-i baiatului ca te-ai plictisit de el si cautati-va alte relatii.

| Encore a răspuns:

Ma te iubeste prea mult?
Il iubesti aaaaaaaaaaa?

NU ai cum sa te plictisesti de el daca il iubesti...

Esti virgina nu? happy

| bibitza a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai este la fel... sad

| bibitza a răspuns:

Anjelique18 scuze ti-am dat amuzant din greseala big grin.eu nu am dat si nici nu voi da voturi nimanui dar am dat clic cand citeam din greseala si ti-am dat amuzant. scuze inca o data!

| canarita a răspuns:

Pana atunci, eu zic sa iei un DISTONOCALM

Răspuns utilizator avertizat
| biby29 a răspuns:

Crede-ma ca si eu sunt exact in situatia talaughing, de multe ori inventez scuze ca sa nu ies cu el afara... m-as despartii de el dar dupa aceea poate isi gaseste pe alta si sunt sigura k as fi geloasa...acum ma vad 1zi da si una ba, si vb mult pe mess.si chiar imi placebig grin
El tine mult la tine si ar vrea sa te vada zilnic, dar si tu cred ca tii la el doar k esti putin confuza...

Fal sa-ti fie dor de el...adica intalniti-va mai rar si daca nu vrea inventeaza o scuza k nu poti iesi afaratongue la mine functioneaza:X
succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce depaseste dreapta masura este rau. ochii care nu se vad se uita. cei care se vad prea des se plictisesc.cale de mijloc.mai rarut ca e mai dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce a fost o dată nu va mai fii.
Această relație nu mai are acea stare de eforie ca în primul caz, totul este șters, fără vlagă, esență, rost, etc.
Nu te uita înapoi.
Fă-ți altă relație care să te facă fericită, nu nervoasă, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am impacat de curand cu fostul prieten, in primele 2 saptamani parca nu vroiam sa il vad, dar simteam nevoia sa il am langa mine, apoi nu m-am intalnit cu el vreo doua sau trei zile si mi-am dat seama ca nu pot fara el si a revenit totul la normal.acum ma bucur de fiecare clipa langa el, ar trebui sa te gandesti cum ar fi sa il mai pierzi odata ca sa iti dai seama daca il iubesti sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si tu mai multa rabdare cu persoana iubita, daca iti doresti cu adevarat sa fii cu ea