| BlackEyedGirl a întrebat:

Buna :/ De revelion am cunoscut un baiat care a inceput sa se dea la mine, atunci am crezut ca o fi doar asa o chestie ca la orice petrecere si nu o sa mai vorbim niciodata, doar ca a inceput sa imi spuna ca ma place, ca s-a indragostit de mine etc. Mie asa mi se pare frumos, de treaba, dar nu simt asta pentru el, desi prietena mea cea mai buna il cunoaste de mult si spune ca ne-ar sta bine impreuna. Bine, mie imi place foarte mult de un baiat care nu stiu ce simte pentru mine, adica il plac mult de tot, nu simt pentru nimeni ce simt pentru el... ce ar trebui sa fac? Sa aflu intai daca ma place cel pe care il plac si eu (dar nu stiu cand o sa am timp, eu nu prea pot sa ies in timpul scolii, si cu ala vreau sa vorbesc fata in fata) sau sa incerc sa stau cu cel care ma place? Helpp! puppy dog eyes3

1 răspuns:
| resemnat a răspuns:

Hmm, din cate vad eu esti pusa in cea mai ciudata situatie: tipul de la revelion iti ofera semne cum ca lui ii place de tine, dar tie nu.ti place de el, in timp ce tipul misterios (sa.i zicem asa) nu.ti arata nimic, dar iti place de el! e exact pe dos!

in locul tau as alege cu inima! adica l.as cauta pe tipul misterios si as vorbi cu el despre ce simt!

stiu ca iti va fi greu si asta pentru ca vei avea emotii, te vei pierde etc, dar asta iti dicteaza inima!

Mult noroc!