| Loryoficial a întrebat:

deci numai suport! de cateva zile ma cert in continuu cu parintii si orice fac nu-i bine si ma enerveaza! ce sa fac? pliz dati-mi si mie cateva sfaturi ca deja numai suport!
EU in vorbesc un pic cam urat si de fiecare data imi zice tata sa numai folosesc cuvinte dinalea, dar degeaba! eu asa vorbesc si in casa si afara si la scoala si peste tot! si daca vreau sa fac ceva spun ca nu-i bine si de ex:ma cheama un prieten afara la vreo ora 22 sa mergem in oras, la 16 ani e normal frate sa te duci sa te distrezi! numa ca eu trebuie sa fiu in casa la 23!
Doamne am niste parinti care nu inteleg ca au un fiu mai rebel si plin de viata! vreau sa ma distrez dar cu parintii astia nimic nu poti face!
De baut nu bea ca sa ma imbat sa fiu praf, de fumat nu fumez, de la scoala nu chiulesc! nu fac prostii mari, dar numa pe mine ma vad! pe alti copiii nu-i vad si zic: wow.ai vazut ce cuminte este copilu ala, si de multe ori i-am spus ca eu sunt eu si copilu acela este altcineva si sa nu ma mai compare cu nimeni! Mai nou nici bani numai primesc si asa ma enerveaza! tot timpu cred ceva rau despre mine! numai suport! ce sa fac?

3 răspunsuri:
| BellyGiggling a răspuns:

Injurai in gandu tau!
Eu asa fac cand ma cert cu mamalaughing
Si cu iesitu in oras. na iesi si tu pe la 21
ca tot intuneric estelaughing
sau de cand sa intunecat poti sa iesi
thinking
Incearca sa le vorbesti frumos si o sa iti raspunda si ei la fel
adica na stiu ca ti se spune asta si auzi mereu dar chiar asa estelaughing
daca ei ar incepe sa iti dea bani si sa te lase mai mult afara tu normal ca te-ai purta mai frumos
dar incepe intai TU!
Nu ii ignora cand vorbesc cu tine sau nu le zice ''lasa-ma in pace!''
Incearca sa spui ''Am putina traba acum voi face in 10 minute ce imi ceri'' sau cand iti ofera bani sa spui multumesc si iti vor da si data viitoare sau poate chiar mai multi
Nu sunt lucruri cine stie cumoh go on sunt marunte dar pentru ei conteaza
Stiu ca e greu sa te abti dar nalaughing trebuie sa facem in mare parte ca ei ca depindem de ei inca (in cazul tau ) 2 aniI don't want to see! si fi sigur ca si dupa aceiaI don't want to see
Sper ca ti-am fost de folosbig grin

| Madyyyy a răspuns:

Dooamne.:O Si tu? Si eu rolling on the floor Chiar acum 2 min mi-a facut mama predica: De ce stau pana la ora asta pe PC rolling on the floor Pentru ca asa vreau. Frate cred ca anumiti parinti sunt comunsti pe bune. straight face Deci chiar in aceeasi situatie sunt si eustraight faceraised eyebrows Eu zic sa ii lasi in pace...Sa nu le mai raspunde. bft. :*

| Madyyyy a răspuns:

Si*
Mie cand mi se dau bani laughing Vorbesc foarte frumos rolling on the floor Da` tot nu e bine straight face Interpreteaza altceva ca atunci cand vad bani stiu sa vorbesc si chestii de genu` frate sunt... raised eyebrows