| anonim_4396 a întrebat:

Este o intrebare pentru fete!
Am 17 ani si ieri un baiat ma dezvirginat... El a zis ca nu a ejaculat in mine si i-am zis sa aiba grija ca nu am facut cu prezervativ...si mi-a zis ca a mai facut-o fara prezervativ si nu a lasat nicio fata gravida! dar mi-e frica!
Cand am avut actu sexual m-a durut dar nu mi-a curs sange!
Azi imi curgea o secretie ciudata! Si nu stiu de ce...
As vrea sa va intreb este vreun risc sa raman gravida si cum as putea sa imi dau seama! Trebuie sa fac un test de sarcina? La cat timp?
Si fara test de sarcina cum as putea sa imi dau seama daca sunt gravida!
Va rog din suflet! Mentionez ca menstruatia mea nu este regulata

Răspuns Câştigător
| allyssa a răspuns:

Exista riscul sa fi ramas insarcinata din moment ce nu v-ati protejat.ar fi bine sa iti faci un test de sarcina si nu sa astepti sa vezi cand iti va veni ciclul daca iti va veni sau nu(pentru ca tu ai zis ca nu e regulat deci...).si fara test poti sa-ti dai seama daca esti sau nu insarcinata daca ai acele simptome:greturi,varsaturi,dureri de cap, ameteli, oboseala...cel mai sigur e sa-ti faci un test de sarcina(desi nici ala nu e chiar atat de sigur). happy

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ia repede pastila de a doua zi pentru orice eventualitate, sunt 2 pastile pe care le iei la interval de 12 ore! Iale ca nu e prea tarziu, pana la 70 de ore poti sa le iei! Iale repede, si data viitoare de mai faci fara prezervativ, il bat!
Cumpara maine repede, urgent pastila de a doua zi!

| AFR81 a răspuns:

Sincer,imi pare rau pentru tine daca ai ramas.Nu te speria, asta nu inseamna ca neaparat ramai. Data viitoare n'o mai face fara cauciuc...

| вяυηηєттα a răspuns:

Vreau sa mentionez ca nu am greturi nu sunt obosita si nu mananc mult adica nu am pofte...Dar vreau sa fac testul sa ma asigur!

| Sysy_7541 a răspuns:

Pei in primul rand astept funda. acum : daca ai simtit si nu ai sangerat inseamna ca ai o problema. inseamna ca esti insarcinata. un alt mod de a fla este daca nu iti mai vinwe ciclu 2 luni astept fundawinking