| matei_8120 a întrebat:

Ma numesc Matei si am 16 ani.La inceputul acestei veri o fata de 11 ani mi-a aratat ca ma place si eu m-am indragostit de ea.Sincer sa fiu tin foarte mult la ea(chiar daca e diferenta asta de varsta) si i-am aratat asta. Pot spune ca timp de 3 zile "am fost impreuna"(sau ceva de genul acesta). Dupa aceste zile ea s-a dus la o prietena de-a ei si a dormit la ea 2 nopti, iar cand s-a intors parca nu mai existam.Am suferit enorm dupa aceasta intamplare si inca mai sufar. O iubesc foarte mult si parca si ea mai tine la mine, dar in momentul in care ii spun ce simt pare foarte indiferenta.
Multi dintre voi(daca nu toti) ma considerati ratat sau retardat sau cine mai stie cum dar as vrea sa stiu ce as putea face pentru ca o iubesc enorm de mult. crying

22 răspunsuri:
| danutza a răspuns:

Considerate norocos ca ai scapat de ea puteai fi acuzat de corupere de minori laughing nu k u ai fi minor big grin

| danutza a răspuns:

Mai trebuia sa adaug ink un "nu" pi acolo. dar na las-o bre ca mg asa laughing

| sorin a răspuns:

Sa iti gasesti pe alta, sa nu iti dau alta replica...laughing

| cristina93 a răspuns:

Cum ti-au spus si ceilalti, la 11 ani e mica pentru asta. Oricum daca te trateaza cu indiferenta, ea pierde, rar sa mai gasesti baieti ca tine, sa se preocupe de asta. Majoritatea sunt nepasatori.

| Abcfunny a răspuns:

E mica rau... ea inca se mai joaca cu papusile credlaughing

| cristi27 a răspuns:

Mai baiatule lasa fata sa invete carte nu-i baga prostii in cap de micalaughingsi parerea mea orienteaza-te in alta parte sunt fete destule, ai de unde sa alegi, da vezi sa gasesti din alea care nu le place miley cyrus ca altfel ai incurcato iti va face capu calendarrolling on the floor

| www a răspuns:

Dao dracu.

| zuzushi a răspuns:

Wtf, :O tu chiar vorbesti serios?:O
pai sora mea are 12, daca as vedea o cu unu' de 17 ani cred ca m as baga singura la nebuni. adica, cum ai putut sa te indragostesti de o fata de 11 ani?:O
nu pot sa cred sincer. straight face
nu e ilegala chestia asta? thinking
... jur...am ramas fara cuvinte.
... nu ca te consider retardat sau ratat... dar sincer...straight face

| ladybird a răspuns:

Ce vrei tu de la o fata de 11 ani? E mica, si ceri prea mult. Nu te consider retardat si sper ca nici altii nu vor face asta.

| abis a răspuns:

Gaseste o fata de varsta ta, lasa in pace fetita, ca e prea mica pentru a avea o relatie. La 11 ani trebuie sa se joace, sa invete, nu sa-si dea intalniri cu un licean.

Si nu, nu o iubesti, numai ti se pare. E doar o faza trecatoare, peste cateva saptamani ai sa vezi ca are sa-ti treaca.

| PostMortem a răspuns:

Pai, eu stiu, e cam micuta...totusi diferenta de 5 ani... dar daca iti place zii in fata, mai nou fetele cauta baieti mari, maturi, etchee hee
nimeni nu are de ce sa te considere retardatoh go on stai chill

| PostMortem a răspuns:

Zi in fata ca iti place de ea, .nu rezolvi nimic daca te feresti de ea si o placi

| Jupiter a răspuns:

Vorbeste cu ea despre asta, intreab-o ce s-a intamplat.

| pissicutzzamik a răspuns:

Pai daca nu ii place de tine...sau e prea mik sa isi da seama...las-o un timp.
Cu diferenta de varsta, eu zic ca nu e nici o problema.Eu am prieten de la 11 ani, acum am 17 si ne iubim ca la inceput.Toti erau impotriva noastra, dar.nimeni nu ne poate despartihappy
Gandeste-te la binele vostru, al tau mai ales, lasa parerile lumii, ca tu traiesti cu ea, nu lumeawinking

| steff a răspuns:

Matei, chiar daca nu ma crezi, si mie mi s-a intamplat acelasi lucru.Fiind la tara, la bunici, s-a intamplat ca sora mea mai mica sa invite o prietena la joaca.Pe fata asta o stiam de vara trecuta. Ea are 11 ani jumate, de o varsta cu sora mea, insa a trecut de mult de perioada in care ''se mai joaca cu papusile''. Eram amici, nimic mai mult, insa, dintr-o simpla joaca a ajuns sa ma placa. Un zambet si cateva jocuri copilaresti au facut ca ea sa se ataseze de mine, si eu la fel, fata de ea.Am aflat ca ma place chiar de la sora mea.Eram in culmea fericirii, apoi mi-am dat seama cat rau puteam sa-i fac.Cu toate ca e bine dezvoltata fizic, ea totusi gandeste ca un copil. Mi-am dat seama apoi ca imi e imposibil sa fiu alaturi de ea deoarece eu stau acolo doar in vacanta.Am luat deci hotararea sa vorbesc cu ea. I-am spus ca tin la ea, insa ar trebui sa se gandeasca ca timp de iubire mai are destul, si eu pur si simplu i-as strica copilaria si nu i-as produce decat suferinta, mai ales ca eu as fi fost primul ei iubit.Am hotarat sa ramnem prieteni, ca inainte, pana cand se maturizeaza si putem avea o relatie, iar acum tinem in continuare la fel de mult unul la altul si comunicam des.Eu cred ca am procedat corect, si te sfatuiesc sa faci la fel cum am facut eu.Nu te cred deloc retardat, insa pot sa-ti spun ca esti naiv si imatur.Nu ti-ai dat seama ca ea nu stie ce vrea de fapt de la tine? Spune-i ca ar fi mai bine sa ramaneti prienteni, ca timp de iubire aveti destul.
Multa bafta si sper sa faci ce e cel mai bine atat pentru tine cat si pentru eawinking

| damav a răspuns:

Nu-i mai spune ca tii la ea, fa-te ca nu-ti mai pasa. S-ar putea sa-i placa sa fie curtata, sa se simta ca si cum lumea incepe si se termina cu ea.Arata-i ca nu-i asa. E posibil sa intre in panica atunci

| matei_8120 explică:

Abis... vrei sa spui ca imi va trece in 2 saptamani iar eu de 2 luni sufar?

| matei_8120 explică:

Zuzushi... te inteleg, e sora ta, ii vrei binele, dar daca ar fi cu mine te asigur ca nu ai avea de ce sa-ti fie frica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu te considera nici ratat, nici retardat.Intelege ca fata este mult prea micuta, la 11 ani, sa se implice intr-o relatie.

Cauta-ti si tu o fata, macar de 15, 16...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand e pedofiliewinking
In al 2-lea rand, asa iti trebuie ca te`ai incurcat cu o "mucoasa"de 11 ani.
Ce sa te astepti de la ea, e mica si imatura.doar nu credeai ca poti sa fii cu ea...
Eu la 11 ani ma jucam cu papusile si invatam tabla inmultirii, nu ma gandeam la baieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiutiu cu ce sa te ajut dar daca o iubesti mult demonstreazai vorbeshte serios cu ea ...intreab-o de ce se compoarta cu tine asa

| anonim_5372 a răspuns:

Poate ea considera asta ca pe o aventura... daca o iuescti asteapta! si incearca sa vb despre acest lucru cu eawinking.
Succes:*.
xoxo~si mersi de raspuns happy