| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Stiu ca pare o intrebare ciudata si prosteasca dar chiar cer sfatul vostru, va rog.Eu am un iubit de un an jumatate si am ascuns relatia asta atata timp de parintii mei fiindca sunt foarte stricți.Ai mei in general sunt plecati la munca si raman singura acasa si il chemam la mine cand nu erau acasa fara nicio problema.Problema este ca toti oamenii din blocul meu au semnat si au decis ca vor sa puna o camera de filmat la intrarea in bloc,atat, gen sa se vada numai cine intra si cine iese din bloc, iar fiecare adult va avea pe telefon o aplicatie a camerei si va putea vedea.Imi e foarte frica ca dupa ce vor pune camera o sa se vada ca intra un baiat care nu este din bloc si vor bate la ochi ca ar fi iubitul meu, eu fiind singura adolescenta din bloc.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| andreearusu522 a răspuns:

Variantele ar fi următoarele:
1. Dacă te întreabă nu știi nimic
2.Le zici că s-ar putea să fie o rudă de al vecinilor(acum nu cred că se vor duce să bată din ușă în ușă să îi întrebe)
3.Le zici că e un coleg și a venit să faceți temele împreună
4.Le zici că e iubitul tău dacă ai 15+
5.Le arunci o piatră ceva de pe geam să strici camera
6.Te duci doar tu la el când al lui nu sunt acasă

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum ce sa faci?
Te conformezi regulilor blocului asa cum au acceptat si parintii tai, si nu mai primesti baieti la tine, ca oricum nu-i normal ca minora sa bagi barbati in casa.