| ilovemonkey a întrebat:

Buna! Sunt a 12-a si nu stiu ce facultate sa aleg. Ce parere aveti de ASE, UNIBUC sau SNSPA din Bucuresti? Si ce zone din Bucuresti ar fi in siguranta sa locuuesc?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu conteaza parerea noastra, tu trebuie sa decizi in functie de interesele si criteriile tale.Te sfatuiesc sa mergi la zilele portilor deschise sau cum s-o numi, e un targ al facultatilor si fiecare are un stand reprezentant unde pui intrebari studentilor, te poti inscrie si la prezentari, tururi etc. organizate de facultate astfel incat sa te lamuresti mai bine. Urmareste pe siteurile acestora sau paginile de facebook.Succes.

| Standt a răspuns:

Dupa ce criterii iti alegi tu facultatea?

| MistarGoGu a răspuns:

Daca părinții au " depus " ceva bănuți la saltea pentru " intrare " in administratie locală / centrala = SNSPA este o.k!
Cred ca iti dai seama in ce tara trăiesti si in ce " moduri " transparente se intra in administratie in Ro-manelika!
Poate ai noroc si tragi " lozul câștigător " cine stie!

| MistarGoGu a răspuns:

Ce anume din ASE? Contabilitate, Marketing, Management?
" Studii Economice " este un domeniu larg!
Sunt consilieri de cariera *( psihologi ) care in urma unor teste de aptitudini iti pot da variante sigure de cariera pe o baza stiintifică! Pentru 200-300 Lei eviti timp, bani si nervi irositi pe o facultate care sa NU te reprezinte!