| iulianandreg a întrebat:

am 12 ani, si simt nevoia sa vorbesc cu o peraoana, sa am un iubit. Ma simt simgura, si nu pot vorbi cu toti prieteni despre asa. Dar, nici un baiat nu ma place,,sunt urata,,slaba. Ce ar trebui sa fac., ma simt singura

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Pentru inceput incearca sa gasesti o prietena ( colega sau vecina ) de incredere, cu care sa discuti despre orice, asta e cea mai presanta nevoie la varsta ta, mai ales ca esti si fata, ai deci multa nevoie de comunicare. O sa descoperi, odata cu varsta, ca nici cu iubitul nu poti discuta orice subiect. In problema relatiei, nu baga in seama toti 'comentatorii' de aici, care te critica ca vrei sa ai un iubit! Ei au trait in alte vremuri, au avut prima iubire pe la 18 ani fiindca au fost tinuti din scurt de parinti, e normal sa nu inteleaga noile generatii.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine, restul vine de la sine.

| Doub a răspuns:

Wtb, la 12 ani iubit?raised eyebrows

| Meez a răspuns:

Ai 12 ani şi vorbeşti de iubit?
Mai lasă băutura.

| Corinnusik a răspuns:

Hei,vorbeste cu mama ta pe tema cu prietenia intre fete si baieti, nu este nevoie sa ii spui ca vrei un iubit. Spune'i ca esti slaba si nu poti să'ti faci prieteni asa cum ar trebui. Si pe tema cu iubitul, incearca sa te comporti cu vreun baiat mai frumos si ai sa vezi ca o sa ai sanse la unul