| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu prietena mea cea mai buna. Ne certam mai mereu, dar ne impacam dupa 5 minute. Suntem colege de banca si ea mai mereu copiaza de la mine. Cand suntem in timpul scolii ma duc la ea, vine la mine, ne plimbam toata ziua cu bicicleta si cu rolele dar, acum, cand e vacanta parca nu mai exist pentru. ea. N-am mai vorbit de 2 saptamani. Vine de la oras, la tara ( unde locuiesc eu ) o prietena de-a ei si mereu cand e cu ea nici nu mai vorbeste cu mine. Ce pot face " ca sa o recuperez "? Fundaa.

3 răspunsuri:
| HowdidIgethere a răspuns:

Nu cauta sa obtii ceva in schimbul a altceva. Prieteniile adevarate nu sunt un schimb.
Fa-ti si tu alte prietene.

| Fanu23 a răspuns:

Pai nimic nu cred ca poti face... ea doar te foloseste, te manipuleaza sta cu tine doar de dragul notelor

| 24957605 a răspuns:

Demonstreazai ca esti mai buna de cit prietena ei si nu o mai lasa mereu sa copie, ca la un moment dat o sa te roage sai dai sa copie./