| 0m3d a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat.

Am un coleg in clasa (de fapt 2) care se tot iau de mine, fara motiv, eu nu le fac nimic, nu rad de ei, iar cand mai pot chiar ii ajut.
Astazi, m-au scos pur si simplu din pepeni cu expresia "uite pestele asta hahaha", si pentru prima data le-am vorbit si eu de prostia care dau dovada si ca nu merita sa fie in clasa a 10-a cu o asa minte.
Ei m-au luat in ras (ceva normal pentru specimenele respective) ba chiar au inceput sa-mi faca si glume proaste gen ascunsul ghiozdanului si alte minuni.

Deci ce e de facut, de ignorat i-am ignorat nu da rezultate, se baga ei in seama, m-am saturat sa ma omor cu 2 natarai, chiar nu stiu ce sa fac vreau sa am parte de o zi de scoala normala

4 răspunsuri:
| narcisa a răspuns:

Ar trebui sa vb cu ei si sa vezi de ce se comporta asa cu tine

| friday a răspuns:

Ce bataie le-as da daca as putea :-s
Nu stiu cum te controlezi, in locul tau cred ca turbam de mult, ohohoaa I don't want to see.
Si sincer, metode de a-i educa nu prea ai, degeaba vorbesti cu ei, prosti sunt, prosti raman. Pana isi gasesc pe altcineva de care sa isi bata joc ( cred eu.); Ca in generala am avut si eu o fata, tot asa, si nu a scapat decat cand a intrat la liceu, pur si simplu li s-a pus pata pe ea, si asta a fost sad.
Poate cred ca au motive sa se lege de tine, esti diferita de restul multimii, sau te imbraci diferit, asculti alt gen de muzica decat majoritatea.
Sau poate pur si simplu fac asta fiindca ii lasi.
Bafta! ( Desi nu stiu cat te-am ajutat :-ss )

| AloneQsFini a răspuns:

Pari in baiat inteligent!happy

De ce ii asculti? Sti de ce fac asA? Te invidiaza pentru ce esti.pentru felul cum arati si cum te comporti(an fost pus si eu in situatia asta dar n`a durat prea mult)...acum na` incearca si tu sa vb cu ei sa vezi de ce rad ca, cretinii sau ce au cu tine. Daca nu se rezolva aveti diriginte, director. iar daca nici astea` nu dau roade. e imposibil sa nu cunosti ep cineva mai mare care sa vina si si te ajute

Baftabig grin

| PotHed a răspuns:

Ar trebui sa ii bati!straight face
stai glumeschee hee
vorbeste cu diriginta ta sau cu orcare alt profesor si spune-le ce ti se intamplawinking
daca nu ai curaj si nu vei reactiona va trebui sa stai cu ei pe cap pana termini liceulhee hee
baftawinking