| NoUsername786 a întrebat:

In iunie am sa plec in Londra. Ma mut acolo impreuna cu mama si tatal meu. Eu sunt clasa a 8-a acuma si plec pe la inceputul lui iunie, nu dau examenele finale ..Ar fi asta o problema? Si inca ceva..imi e foarte frica ca nu am sa ma descurc cu limba. Eu stiu engleza cat de cat bine dar imi e teama ca nu am sa ii inteleg bine pe colegii care o sa ii am acolo. Mie frica ca nu am sa imi fac nici un prieten. Va rog dati-mi cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

O sa te descurci, stai calmawinking
Nu e nicio problema atata timp cat te retrag parintii de la scoala.
Cu limba, te vei obisnui. Pare greu, dar cand toti in jurul tau vorbesc engleza, nu ai cum sa nu prinzi si tu laughing Poate pana inveti limba va fi putin greu cu prietenii, dar sigur dupa va fi bine.
Si eu plec in Marea Britanie in aprilie si am aceleasi temeri cu limba si prietenii, dar cunosc persoane care s-au mutat si s-au acomodat super-usor, nu avem de ce sa ne facem grijiwinking