| Paul_2372 a întrebat:

Buna tuturor, Am nevoie urgent de ajutorul vostru... broken heart

Acum o luna m-am lasat de fumat. De atunci m-am ingrasatcrying ziceti-mi ce sa fac...
de 3 zile mananc o data pe zi

aaaaaaaaa si inca ceva nu prea pot sa beau apa maxim 2 pahare la zi straight face,

Funda la cele mai bune sfaturi!

Am 15 ani, sport fac in fiecare seara de la 6:30 8:00 8:30 la fotbal + stau la tara am destula trebuiestraight face

Răspuns Câştigător
| WickedBoy a răspuns:

Daca stai la sat mergi cu bicicleta pana in oras sau inapoi.Mersul e cel mai bun sporthappySerioslaughing

6 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

Nu e deloc bine ce faci. Nu trebuie sa mananci o data in zi. Trebuie sa mergi la un nutritionist, si sa iti faca o dieta bazata pe numarul de nutrienti si calorii de care ai nevoie intr'o zi, fara sa se depaseasca limita. Daca vei continua cu aceasta dieta dura, vei continua sa te ingrasi. Cauta un nutritionist in orasul tau, si discuta despre asta cu el. Cat despre apa, daca nu poti sa bei mai mult, incearca sa mananci multe fructe bazate pe o concentratie mare de apa. Pepene, portocale. etc. sau fa'ti sucuri naturale si ceaiuri. Bafta multa!

| BOGDAN a răspuns:

Fa sport amice. abdomene..., nu mancarea conteaza neaparat. eu mananc cat un grasan de 100 de gb si am 60 de kg happy fotbal abdomene

| Paul_2372 explică:

15 ani am... ai putea sa imi ziceti ce sa manac si ce nu? big grin ma

Vreau sa reusesc ff mult mai ales ca e primul meu an de liceu si...

| Paul_2372 explică:

Da dar as vrea mai simplu... nu as vrea sa afle mama... straight face vreau pe pielea mea happy+stau la sat pana la cel mai apropiat oras fac 15 km happy

| Paul_2372 explică:

Mai vreau raspunsuri! Si nu as avea curaj sa le zic parintilor mei ca vreau sa slabescstraight face Vreau sa o fac eu pe propia mea pielehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai ramas cu obiceiul de a baga ceva in gura, cauta-ti si tu un sport preferat pe care sa-l practici, apa pe care o consumi e probabil cantitatea necesara, cand fumezi ai tendinta sa bei din cauza deshidratarii, nu ai spus si cati ani ai.
Am avut un coleg care s-a lasat de fumat, el incepea fiecare activitate a zilei cu tigara, la wc cu tigara, dupa masa tigara, in pauze tigara, daca esti mic si ai ambitie vei reusi.