| AdelinaChp a întrebat:

Buna :X

Dmn`aa mea profesoara de engleza este coordonatoarea unor proiecte de voluntariat happy ( voluntariat = munca pentru comunitatea sau ajutor in care te oferi tu si nu esti rasplatit materialwinking )

Dansa vrea sa facem niste activitati de genul " stransul gunoaielor, domanii la case de copii ", aveti sa imi dati niste propuneri si mie cu voluntariat, din propria experienta sau din ce var placea voua sa faceti ca voluntaribatting eyelashes

Merci anticipat kiss fundis`aa + votulet :X puppy dog eyes big hug

1 răspuns:
| Danny a răspuns:

Exista fundatii non-guvernamentale (eu am intrat alaturi de o fundatie cu un proiect, nu ca voluntariat, insa am cunoscut pe cineva care facea voluntariat acolo).

Voluntariat poti sa faci orice, daca te duci la o fundatie etc. cel mai probabil ar fi sa aiba nevoie de mesageri/oameni care stiu cate ceva despre calculatoare/ tehnoredactari si alte chestii de genul acesta. Sau mai sunt fundatii care tin peste zi copii si au grija de ei, si poti face voluntariat ca "bona".

Ai nenumarate posibilitati, trebuie doar sa cauti si sa intrebi happy