| Dcf a întrebat:

Buna ziua,dacă renunț după un an de facultate se geografie,vreau sa incerc admitere la alta facultate, mă voi retrage și apoi voi fi reînscris dacă nu reușesc?
Și cu bursa socială ce se va întâmpla? Va fi oprită sau va continua și pe durata verii?

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Nu. Odata ce te-ai retras, la revedere. Bursa sociala presupun ca o iei prin unitatea de invatamant deci daca nu mai esti intr-o unitate de invatamant si te retragi, se opreste. Daca nu te retragi da, iei si pe parcursul verii.