| AndreiFlo a întrebat:

Buna ziua tuturor, am o problema destul de delicata, si cum nu am unde sa ma descarc m-am gandit sa scriu aici si sper ca nu am facut alegerea gresita. Am o iubita cu care sunt de 3 ani insa stiti cum e dupa o perioada apar certuri, obisnuinta etc. Acum 5 ani am intalnit o tipa fiind copil nu stiam cum sta treaba cu agatatul... De aproape jumatate de an sunt indragostit de tipa asta. I-am zis tot ce simt pt ea nu prea crede si e normal, imi spune ca am o prietena de ceva timp si etc. Eu impreuna cu iubita mea suntem de aproape 4 luni in Londra, eu sincer sa fiu nu ma regasesc aici si am decis sa plec acasa. Ea vrea sa ramana aici si sa o aduca si pe
mama ei pentru a strange niste banisori. Si eu nu stiu ce sa fac in situatia asta... Pe zi ce trece imi
place mai mult de tipa pe care am cunoscut-o in urma cu 5 ani
. Va rog sa ma ajuti cu un sfat. Si fara glume proaste sau comentarii fara rost. Sper sa gasesc intelegere aici.

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

"Nu stiam cum sta treaba cu agatatul". Pai acum stii? Nu pare, daca nu ai reusit sa ii inspiri destula incredere in tine si nu v-ati mutat deja toti 3 impreuna. laughing

Oook, lasand asta la o parte (scuze trebuia sa o fac), nu ai mentionat daca mai simti ceva pentru prietena actuala lasand la o parte certurile si obisnuinta si etc. Daca sentimentele tale sunt pe 0 atunci adio si n-am cuvinte, ce mai astepti, va fi mai greu dupa si pentru tine si pentru ea.

Acum legat de noua dragoste, ce ai pazit 5 ani? Ai facut ceva cu ea sau doar ati vorbit? Ai grija sa nu te pacalesti, n-ai dat prea multe detalii legate de ea si cum a decurs relatia ta cu ea de-a lungul timpului. Stie si vede si ea cum te comporti, desi ai prietena si sigur s-a pus in situatia ei.

Sfatul meu este sa renunti la cea actuala, daca nu esti multumit, si fa-o intr-un mod cat mai nelacrimogen posibil, apoi incearca cu cea noua dar nu stiu de ce, nu vad sa se termine bine asta. (mai multe detalii pe viitor, daca vrei un sfat complex)