| dulc3'maria a întrebat:

Care este cel mai tare banc?love struck

Răspuns Câştigător
| vampirika a răspuns:

Cabinetul unui doctor navetist, luni dimineaţa, sala de aşteptare plină, doctorul venise cu trenul de ora 9, şi vroia sa plece cu trenul de ora 13.

Intră o femeie cu o fetiţă de mână:

-Domnu doctor, fetiţa mea a înghiţit o peniţă de stilou!

-Nu-i nimic, să scrie cu creionul! Următorul!

Intră un bărbat strângând o mână la piept:

-Domnu doctor, mi-am rupt mâna şi nu mai pot deschide uşa!

-Deschide-o cu cealaltă! Următorul!

Apare în uşă un batrân, care abia se mişca:

-Care-i baiu, moşule?

-Dom’ doftor, ştiţi, mie îmi vine cam greu… să mă iertaţi… să mă piş…

-Câţi ani ai dumneata, moşule?

-Apăi, 79 cu voia dumneavoatră…

-Lasă, lasă! În 79 de ani te-ai pişat destul! Să intre următorul!

Intră un tip ţinându-se de burtă:

-Domnule doctor, aşe di tari mă doari prin burtă… Cred că am încurcătură di maţe…

-Cum de cheamă pe dumneata? întreabă doctorul părăndu-i-se bizar accentul

-Leibovici Isidor.

-La revedere! Evreii s-au descurcat întotdeauna singuri! Următorul!

Următorul pacient, o mamă cu un sugar în braţe:

-Copilul meu nu se simte bine, domnule doctor!

-Doamnă, dezbrăcaţi-vă!

-De ce să mă dezbrac eu? Copilul mi-e bolnav…

-Doamnă, dezbrăcaţi-vă repede să vă fac altul că ăsta moare!

Pleacă doamna supărată şi intră din nou un pacient:

-Domnu doctor, ce-o fi cu burta mea? Mănânc pâine, scot pe partea cealaltă, să mă iertaţi, tot pâine. Mănânc carne, cac carne.

-Mănâncă rahat şi ai să fii mulţumit cu ce scoţi! Următorul!

Intrară două femei: una tânară de vreo 19-20 de ani şi una mai în vârstă, de 45-50.

-Dezbrăcaţi-vă, domnişoară!

-Vai, domnule doctor, nu eu, mama mea nu se simte bine…

-Mama?! Ia mama, ia deschide gura mare şi zii: AAAAA!

După femei, intră, cam ferindu-se, un tip:

-Domnule doctor, eu am o problemă mai intimă… Nu mai pot să fac dragoste cu soţia…

-Fă cu mă-ta! Următorul!

12 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

I: Ce este rosu si fuge pe sub pamant?
R: O rama imbracata in trening.

| Zâmbărici a răspuns:

Banc:X
te-am pupathappy:X

| andreea7520 a răspuns:

Dop

| Яùxsi a răspuns:

O tanara in tramvai se tinea de bara. Trece un batranel pe langa ea si o intreaba: "auziti, ce parfum folositi? " ea: "alba ca zapada, e nou!" el: "aa. vedeti ca v-a murit un pitic" laughing [un pitic de la subrat rolling on the floor ]

| vampirika a răspuns:

Sti de ce nu fuge melcul?
R:Sa nu ii falfaie ochii=]]

| vampirika a răspuns:

E m'appelle Vasile Mure

Je veni de la padure

Je gasi nevasta-n pat

Se randez vous cu-n alt barbat

Quand je preparai ciomagu'

Mon amie sarise gardu'

Il tombeau dans la urzici

Sur son cur numai basici!
=]]

| beny a răspuns:

Era o fata si un baiat stateau pe o banca si deodata fata zice vrei sa iti arat unde mi-am facut operatia de apendicita? baiatul da da vreau big grin si fata spune uite acolo sus la etajul 3 big grin

| cs4ever a răspuns:

Doua bufnite pe o cranga:
prima bufnita: buhuhu
a doua bufnita:buhuhu in morti matii ca m-ai speriattonguelaughing

| AsU_2581 a răspuns:

La Palatul Victoria se opreste badea Gheorghe cu bicicleta si o reazema de gard si incepe sa caste ochii in jur. Gardianul:
- Bade, ia bicicleta de-aici ca vin ministrii, primul-ministru...
- No, ca nu-i bai, i-am pus lacat! laughing)

| AsU_2581 a răspuns:

Clasa de maghiari la ora de limba romana.
- Gyury, spune, te rog, o propozitie!
- Duminica me duc la pedure.
- Gyury draga, da nu-i bine.
- Atunci nu me duc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bancul de lemn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bancul de pesti