| BeHappyAndSmile a întrebat:

Ce materii voi avea in clasa a 9'a la profilul stiinte ale naturii? Daca imi puteti enumera materiile va rog. Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Ai aşa : matematică ( 4 ore/săptămână ), română( 4 ore), fizică ( 3 ore ), chimie ( 2 ore ), biologie ( 2 ore ), engleză ( 2 ore ), franceză ( 2 ore ), istorie ( 1 oră ), geografie ( 1 oră ), logică ( 1 oră ), desen/muzică ( 1 oră ), sport ( 1 oră ), religie ( 1 oră ), informatică ( 1 oră ), TIC ( 1 oră ).

Sper că te-am ajutat.
O zi bună!

1 răspuns:
| bummblebe a răspuns:

In special matematica, fizica, biologie, chimie, romana si TIC. Faci si engleza si franceza plus logica 9materie noua) istorie, geografie, informatica, dai teze la romana, mate si la alegere 2 dintre : biologie, chimie, fizica. Funda big grin?