Întrebare recomandată | Elseve12 a întrebat:

Cum îți dezvolți viața socială să îți faci mai multi prieteni?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In realitate nu ai nevoie de mai multi prieteni, ci de 1 maxim 2 prieteni, dar aceia sa fie oameni sinceri si prieteni adevarati.

Cu cat ai mai multi "prieteni" cu atat esti mai singur, fiindca te inconjori de oameni inutili, barfitori, profitori si falsi.

| dullcat a răspuns:

Iti extinzi aria de interese? Asta inseamna pe langa scoala sa te inscrii si la diverse activitati extrascolare, adica voluntariat sau orice tine de relaxare din perspectiva ta, orice, in vreun grup de sport, de lectura, de pictura si asa mai departe? Vezi si ce zice lumea pe aici:

https://www.youtube.com/results?search_query=cum+sa+fii+mai+sociabil

| Hyperion7 a răspuns:

Mai mulți prieteni nu sunt tot timpul o soluție când vine vorba de a-ți îmbunătăți viața socială.
De fapt, viața socială poate fi îmbunătățită daca vorbești random cu oameni.

| AndreiXD07 a răspuns:

Asta as vrea si eu sa imi dezvolt si nu reusesc, daca vrei ne putem imprietenii