| Aenoenienanonim a întrebat:

Cum sa scap de sangerarile gingivale.adica imi sangereaza foarte mult, daca primesc un pum asa usor, s-au o palma putin mai tare, imi sangereaza maselele. e din cauza plombelor?

5 răspunsuri:
| Yana a răspuns:

Inseamna ca primesti cam des cate un pumn, cate o palma laughing.

On-topic: Asa cum spunea si IHateThisName, incearca o pasta de dinti speciala. Mergi la dentist si spune-i ce ai, iar dumnealui va sti ce sa iti recomande.Succes!

[Yana]

| Yana a răspuns:

Atunci ar trebui sa faci cumva sa impaci ambele chestii: sa continui sa te bati, daca iti face placere, insa fara a-ti provoca dureri.

[Yana]

| lovenotsex a răspuns:

Cel mai bine du-te la stomatolog.Ptr ca este pasta de dinti specifica, dar cel mai indicat consulta un medic.Bafta.

| Aenoenienanonim explică:

Chestia e ca imi place sa ma bat.si ma enerveaza sangerarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Iti recomand pasta de dinti Forever Bright Toothgel. Este o pasta de dinti cu propolis si clorofila, pe baza de aloe vera.
Da rezultate extraordinare in cazul sangerarilor gingiilor.
Daca te hotarasti sa o achizitionezi poti sa trimiti un mail la: natural.aloe.products@gmail.com
Gabi