| Anamaria6384 a întrebat:

Dacă el m-a părăsit pentru ca i-am greșit cu niște lucruri minore și spune el ca eram cam stresanta chiar si când era la munca, oare se va mai întoarce? Am rămas amici, el nu rezista sa nu fie gelos sau mereu îmi spune ca și dacă iese cu altele iese pentru un motiv. Ințelegeți voi dar nu are relație, nu e cu nimeni...ideea este oare se va mai întoarce dacă ii dau o pauza sa nu-l mai caut evident nici amical? ..Suntem despărțiți de o luna dar ne-am mai văzut, acum câteva zile a venit la mine deoarece plangeam. I-am văzut mașina la un hotel...și a venit sa îmi spună ca nu are sentimente Ppentru ea ca s-au văzut amândoi doar pentru ceva..ideea este ca deși nu mai suntem împreuna văd ca tot da semne. Ba de gelozie, ba se încă justifica ..am fost împreuna 2 ani, vorbeam zi de zi. Poate după pauza aceasta se va întoarce? Bine mai adaug și faptul ca da știu ca nu ma iubeste ca altfel nu ieșea chiar dacă suntem despărțiți, dar cred ca ceva sentimente mai are mai ales ca și când era cu aia a stat numai cu mine prin mesaje ..probabil mai tine puțin la mine, nu?

Răspuns Câştigător
| Foame a răspuns:

Nu stiu lucrurile minore pe care le-ai facut si faza cu erai stresanta...nu vad un motiv "bun" de despartire,a fost doar o scuza pentru a te lasa.
Perspectiva mea:Ai admis ca nu te iubeste,daca simti asta este clar deja,deoarece eu cred ca simti cand vine iubire din partea celuilalt.Din cate observ il iubesti si continui sa iti faci sperante ca poate fuge de la alea la tine,ca poate mai simte ceva(este ceva normal sa fi orbita de acest sentiment). Acum tu cauti aprobare/speranta din exterior(nu te judec) ca sa te simti mai bine dar iti faci mai mult rau,nu te mai minti,nu mai cauta ceva ce nu exista.
Trebuie sa iti impui noi standarde,esti o femeie frumoasa,puternica,libera care nu poate sta la mana unui __(umple golu) care nu te iubeste,apreciaza,iubirea ta nu trebuie sa depinda de nimeni,nu trebuie sa te rogi de cineva ca sa te iubeasca.

Daca instinctul iti zice din start ca "Nu ma iubeste", acesta este primul raspuns, iti recomand sa il "stergi" definitiv din viata ta pentru ca nu exista iubire cu forta mai ales ca nu stie sa iti aprecieze iubirea ta fata de el.O sa isi dea seama de pierdere si o sa vina alergand dar sa nu il accepti deoarece el crede ca joci dupa cum iti canta el.
Exista si alti barbati care te pot iubi si aprecia fara sa le zici asta, stiu ca este greu de conceput dar asa este, imi pare rau.(In opinia mea)

Răspuns Apreciat de Editori
| Andreeush a răspuns:

Și de ce ai vrea să se întoarcă la tine?
O să se folosească de tine și după aia o să te lase iar.
De ce nu ai un pic de demnitate? Chiar în halul acesta vrei să te umilești?
Plângi că i-ai văzut mașina în fața unui hotel, iar el mai are tupeul să îți spună că nu simte nimic pentru tipa aia dar a putut să se culce cu ea.
Te-ai gândit măcar pentru o secundă că se folosește de acea fată exact cum o face cu tine?
Ar trebui să rupi orice legătură cu el și să îți vezi de viața ta, asta dacă te respecți.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si tu acum te plangi ca ce? ca nu iti bate joc de tine un fraier in continuare sau cum?
unele va meritati soarta asemeni celor care sunt scoase la produs, ca daca ar fi destepte nu s-ar umili asa.
au murit toti baietii de pe lumea asta?
eu am intelnit destule proaste in viata asta pe care le-am compatimit in sinea mea dar toate vedeau ca au un fat-frumos acasa, se pare ca sentimentul de atasare (dragostea) prosteste oamenii, cand vedeam ce fel de badarani si cotei erau acei iubiti ai lor ma apuca rasul, numai terminati care numai frumosi nu erau.
Revinoti in fire nu il mai cauta si numai vorbi cu acest badaran care se crede miezul de pe coliva, nu ai ce sa astepti de la un asemenea om, gaseste-ti pe altcineva da-l in masa pe asta cu gelozia lui cu tot.