| m0nica a întrebat:

Daca prietenul meu. de fapt fostul este gelos, inseamna neaparat ca ma iubeste?
Faza este ca ieri, stateam cu mai multe persoane in fata magazinului. eram 4 fete si vreo 6-7 baieti.
Si stateam in fata magazinului, si beam energizant si mancam seminte... deci chiar nu mi se pare nimic in neregula cu asta
Si el. a auzit ca sunt acolo, si a venit sa ma verifice... sa vada ce fac
Problema este ca... chiar cu vreo 2 minute inainte sa ajunga el, am plecat cu o masina... in masina erau asa : o prietena cu iubitul ei, un var de-al meu [ de-a 5a spitza] si soferul, un baiat care se dadea la mine chiar si cand era iubitul meu de fata.
Si el a ajuns la magazin... si o prietena mi-a trimis sms sa nu cobor din masina ca a venit gabi. Dar nu am auzit telefonul asa ca am iesiit din masina.
Si m-a vazut prietenul. Si nu a vorbit deloc cu mine.
Eu fiind orgolioasa nici atata.

Credeti ca are motive sa fie gelos?

Răspuns Câştigător
| bebytzza_9352 a răspuns:

Gelozia nu este o dovada de iubire chiar daca de cele mai multe ori sunt asociate.
mai mult sau mai putin vorbim de lipsa de incredere, de posesivitate de orgoliu intins la maxim

ar trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu prietenul tau sa'i explici anumite lucruri sa'l faci sa inteleaga ca nu castiga nimic daca e gelos
fal sa inteleaga ca nu iai gresi in primul rand pentru ca tii la el s in al 2lea rand pentru ca nu te'ai injosi tu ca fata la un asemenea gest.

cand apare gelozia multe relatii frumoase in timp se distrug pentru ca exista nesiguranta aia care nu'i da pace.in mintea lui exista nenumarate intrebari gen daca face aia. daca e nu stiu unde. daca ma minte.si tot asa iar la un momentdat incepe sa creada ca se intampla cu adevarat anumite lucruri chiar daca ele au pornit doar in imaginatia lui el crede in ele si va incepe sa isi aceze partenerul/a se va ajunge la cearta, la tipete, jigniri poate chiar si violenta iar intr'un final totul se va termina dar cu un final tragic.
sfatul meu este sa stai serios de vb cu prietenul tau sa afli de ce se teme de ce se poarta asa sai explici care este realitatea si sa-l faci sa inteleaga ca nu are motive sa fie gelos

dupa care va trebui sa lucrati ceva mai mult la capitolul comunicare.incearca sai povestesti mai mult despre ce faci at cand nu sunteti impreuna. vorbiti mai mult la tel sau pur si simplu at cand va vedeti doar voi 2 luativa o sticla de suc o punga de seminte stati pe banca si incepeti sa povestiti cam ce ati facut voi in ziua respectiva. nu lasa sa afle ce faci tu de la alte persoane e mult mai bine cand stie deja de la tine pentru ca stii cum se spune o informatie preluata este automat ceva mai inflorita... dar at cand el stie deja de la tine nu are cum sa'l mai surprinda nimichappy

sper sa te ajute la ceva sfatul meu
te pooop succes:*:*:*

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu ştiu care e relaţia ta cu el, dar nu trebuie neapărat să fie gelos ca să se poarte aşa. Poate te consideră proprietatea lui, trebuie să fii imediat acolo unde vrea el şi să nu comunici cu ceilalţi.Am mai întâlnit cazuri.

| valy a răspuns:

Buna.treaba este ca nu trebuie sa fii indragostit ca sa fii gelos.si mai ales pe o faza din asta si eu m-as fi enervat.cu ce ocazie ...sa te urci in masina cand stiai ca vine intracolo, si fiind si cu nu stiu ce admirator de al tau.nu stiu ar fi bine sa fii mai prudenta.ca,in caz de te iubeste tu in felul asta il ranesti.ar fi cazul sa iti ceri iertare de la el daca mai vrei sa mai continui.asta este ce cred euwinking

| sellyyy a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca te iubeste in aproape toate cazurile.insa aici credd ca da.inca mai simte ceva pentru tine si nu se poate obisnui cu gandul ca tu ai putea fi a altcuiva.ai grija ca gelozia lui poate ajunge foarte departe, facadu-l in stare de orice posibil ca sa stai departe de orice baiat.succes si ai grija ce faci!'winking... sper ca te'am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are de ce e si normal sa stai cu prieteni poate el a crezut altceva decat cea ce era