| VictorashM a întrebat:

Dati-mi va rog un program cu ajutorul caruia as putea sa-mi organizez timpul!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Creierul.
Nu putem noi sa-ti spunem cum sa-ti organizezi timpul, pentru ca nu-ti stim programul.
Incearca sa te trezesti mai devreme, si sa nu mai pierzi timpul in niste lucruri nefolositoare, si normal, sa te concentrezi pe cele care conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te trezi la 11:00 - 12:00 că e o mare pierdere de timp somnul; mai ales cel de dimineață pentru că atunci ai energia necesară să faci multe chestii utile; deci trezește-te de dimineață pe la 7:30 - 8:00. Fă-ți timp să citești o carte bună care merită să fie citită. Mda poate nu ești iubitor de cărți și ți se pare plictisitor cititul, dar e mult până te apuci și până descoperi ce cărți îți plac. E la fel ca filmele; cauți genul preferat vizionând mai multe filme. Organizează-ți mesele la ore fixe, e important pentru organismul tău lucrul acesta. În timpul liber fă ce îți place. Trebuie să ai un hobby, ceva. Acum că începe școala probabil te vei axa mai mult pe învățat sau poate nu, poate ești un geniu și reții din clasă. Baftă.

| Seby1994 a răspuns:

Presupun ca vrei un soft. sa-ti zic ceva. un soft de organizare a timpului presupune sa folosesti pc-ul. si normal ca nu rezisti sa mai intrii pe net, facebook, sau alte minuni. deci daca vrei sa-ti organizezi timpul, fa-o pe hartie, cu o casuta in dreptul fiecarei treburi de rezolvat, si bifezi casuta dupa ce termini treaba respectiva. Funda? big grin