| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Dau funda! Vreau si eu statusuri frumoase, cele care va plac voua... dar sa nu fie linkuri

7 răspunsuri:
| LauraaBlack a răspuns:

Buna Maria love struck .Uite aici :

Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…
Eu il bex pe prostutz si asta nu realizeazasad
Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
DND aspir…….la o viata mai buna
A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape
E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe alcineva…te simti singur
Nu te lasa invins de rau dar nici cuprins de bine nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte
viata e plina de necazuri dar si bucurii….asa ca incearca s fi tare cu fiecare pas

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba … te-am pierdut pe tine …
Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.Te gandesti,Aberezi,Trezeste’te,prea frumos visezi. Lasa timpu sa treaca,poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii,vei reusi.Vreau o viata nouaa!Si de restuuu` caramele! Ca orice copil exista moment in care nu intelegi ce se petrece.

La locul potrivit,la momentul potrivit,MAGICUL se intampla.

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele.

Un zambet e ca 1000 de cuvinte. Teoria zambetului:Ingerii nu plang.Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.Viata`i frumoasa.Asta cand o privesti din unghiul potrivit!

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim,privim inainte si ironic le zambimJ.

Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.x

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

Chiar dk el nu o sa-mi mai spuna " noapte buna" sau p strada "buna",am prietene care ma suna sa-mi spuna " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna "

[♥]Am capul printre norì , daR de aici este o panorama supebaaaa. [♥]

Hai sa fugim, sa evadam Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam Hai sa traim si sa uitam!

Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

Am prea multe defecte,in fata acelora care se cred "PERFECTE".

Traiesc o poveste si visul e culoare !

Educata de destin,simt mult dar arat putin.

Hai sa refuzam Orice rOl pe scena regretelOr!

"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata !

Spui ca nu mai sunt la fel, ca m`am schimbat,dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu’adevarat.

Traiesc intr’oO lume de vis,in care thotu e permis.

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Nu am nevoie de prieteni falsi,detest sa tin langa mine numai oameni lasi!

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat .

" Ce tot le pasa pe cine iubesc?! Ce tot le pasa cu cine vorbesc?De ce imi spun cum sa traiesc?E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cum sa`ti vorbesc."º

Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

Moartea e o ipoteza pana in momentul cind omul se pomeneste in bratele ei,fara nici o speranta de intoarcere :

Oricat as incerca nu voi fi niciodata ceea ce am fost ieri sad

Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului happy

Azi este prima zi din restul vietii mele happy

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au pututhappy

Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama happy )

De la sublim la ridicol nu este decat un pas

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume.

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri

Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele… sad sad

Cel mai trist este sa te indragostesti de baiatul pe care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nici-o sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu-l poti avea… Doare, trece… Trece oare? Doare si nu trece…

sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea

Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile ptr mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…

In dragoste, inocenta este un mister savant.

Nu exista un afrodisiac precum inocenta.

E o prostie (sau vreun zvon răspândit de vreun triton) faptul că aşa-zisa educaţie aleasă fereşte o fată de seducţie. Nu, existenţa este mai dreaptă şi mai cinstită: există doar un singur mijloc [de apărare] şi acesta este inocenţa.

♥Fiecare copil este un artist. Problema sa poata ramane artist cand ajunge la maturitate. ♥

inocenta incepe sa dispara cu prima dezamagire; cu primul compromis facut in bratele altuia/alteia; dispare cu totul in momentul in care un sarut nu e decat un sarut;

Râsul Ei copilaresc ti-a rămas in adâncul sufletului,e inocentă, dementă,dulce.Cand vrea.Si ar fi putut fi doar a ta.

Lumea aceasta a amintirilor din copilarie,a vorbelor si a jocurilor pe care le nascoceam mi se va parea, mereu,dureroasa dar mai adevarata decat cealalta lume.

Copilaria e o lume aparte pentru noi e o lume ciudata,fantastica,ireala, pentru cei ce fac parte din ea dimpotriva ,una reala si plina de armonie!

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria -o nevoie imensa de mirare.
Copilaria este regatul unde nu moare nimeni.
Copilaria este INIMA tuturor varstelor!Spune-mi şi voi uita, arată-mi şi poate îmi voi aduce aminte, implică-mă şi voi înţelege!

Doreste-ti succesul si nu perfectiunea. Nu renunta niciodata la dreptul tau de a gresi, pentru ca atunci iti vei pierde abilitatea de a invata lucruri noi si de a inainta in viata.

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce’i mai frumos.

nu merita sa-ti pui sufletul la picioarele cuiva ,merita sa fii desteapta si independeta, baiatul care te iubeste intr’adevar apare si el intr’un sfarsit.

Intotdeauna am cautat incredere si tarie in cei din jurul meu dar le-am gasit mereu in mine,acolo erau dintotdeauna.

nu iti ura propria viata cand simti ca totul e pierdut, e doar imaginatia ta pentru ca dupa fiecare lacrima urmeaza zambete , asa cum dupa fiecare furtuna urmeaza soare .

eram fericita candva, multe s-au schimbat.Cei cu care impartseam tot au intors spatele, au plecat ! cati ati ramas alaturi de mine ?! si catsi ma veti ajuta atunci cand cad sa ma ridic ?!

Copilul din mine are nevoie de îndrumarea ta. Ai de gând să-l abandonezi, când mai are încă puţin şi-şi realizează visul?

Iar universul meu, micuţ cum era încăpuse într-o cutie de bomboane.Avea suficient spaţiu pentru mine şi pentru visele mele.

Oare cati o sa sufere
sa cada din picioare?
sa faca remiza
cand joc eu un meci mare…
viatai ca 2 zaruri aruncate la intamplare…
sa te ridici, sa pleci dintr-o singura aruncare…

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele.

Tocmai scrii povestea unei despartiri,pui pe foaie lacrimi ce sunt si amintiri,orice ai spune acum nu mai vreau sa lupt,imi repeti intr-una ca te vei schimba,mi-ai promis mereu ca va fi cum era…orice ai spune acum nu mai vreau sa lupt,de ce plangi la nesfarsit? nimeni n-a gresit,da vin pe mine, ochii mei sunt goi n-au lacrimi pentru noi, lasa-ma sa plec.

Prefer sa ma descurc cu ce am , prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori urmeaza soare.

Sub haine, prin cearsafuri, in oglinda si in fata noastra nu ne putem ascunde de noi insine.

blocata intre 4 pereti.am multe de zis.vreau sa ajung acolo unde mi-am promis.restu-i ca un hoby dar totodata si un drog.incerc sa fac ceva.din lumea mea sa descriu tot.
Nu plange piesa nu s`a terminat,scena de final nu s`a jucat.Nu conteaza daca sala s`a inchis,crede in drumul ce ti s`a deschis.
Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste .
Si cel iubit isi bate joc.

Am trecut peste tine, nu-ti pune smne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK!

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Voi fi mereu langa tine si am sa te sustin Am sa fiu langa tine in problemele care vin Caci ai nevoie de mine , de dragoste si afectiune , Nu de bogatani , de minciuni si de fictiune :X !

Daca m`ai uitat,as vrea sa`ti amintesc Ca m`ai iubit candva si ai vrut sa te iubesc Si cate ai facut,sa`ti dau primul sarut Chiar daca ai plecat si tu m`ai uitat,eu n`am sa te uit

Vrei sa iti spun macar ca-l vreau pe unul din baietii tai Sa poti macar sa te mandrestica una ca mine Umbla cu un tovaras de al tau pe strada la tine

prea devreme pentru riduri sh lacrimi varsate.Noi imbatranim de prea multe ganduri noapte de noapte.Prea devreme sa-ti lipseasca acele shoapte care crezi ca-ti vindeca ranile toate

Cand o vei pierde atunci vei realiza cat te iubea,cat o iubeai si ca in momentele grele doar ea ti-a fost alaturi!Cand nu va mai fi a ta vei realiza ce buna era

Tsine` minte` ca o lacrima adevarata e rece` la fel ca sji` timpul care numai trece! Am doar simple regrete` iar ce`a fost intre noi` Doar false Sentimente

Te-am auzit strigându-mă din colţul rupt al unei fotografii, aducând fiori din trecutul îngropat în camera obscură

Tu stii ca nu vreau un increzut cu portofelul gros Vreau un baiat sa ma`nteleaga si sa`mi vorbeasca frumos

Ai pierdut un diamant in timp ce tu erai ocupat sa aduni pietricele!

Nu vreau poveste de amor , povestile-s triste si dor

Poti sa incerci sa mistii muntii din loc , pentru ea e prea tarziu sa mai conteze vre`un efort

Fetele mele sa va mai spun ceva , baietii fara fete nu pot rabda . Arati bine , esti desteapta, il faci ! Dar daca pui botul la vrajeala lui , te dezbraci !

Oriunde ai fi traieste clipa nu sta… Ca e pacat sa pleci si sa nu lasi ceva in urma ta!

Acum ecoul tau iti spune asa " chiar daca ai puterea sa ascunzi ti.e dor de ea !"

Femeile imature sunt rănite de un bărbat şi-i fac pe toţi ceilalţi bărbaţi să plătească păcatele aceluia. • Femeile mature ştiu că ăla a fost doar UN bărbat

Realizezi ca fara ea ti`e greu abia atunci cand o pierzi . Realizezi cat de mult iti lipseste acel cineva Care zi de zi `ti zambea in sufletul ei te iubea, dar nu`ti spunea

Voi fii drogul tau,iar tu vei avea nevoie de mine !

Aici nu e vorba de tupeu, ci de tot ce putem sa facem tu si eu :X

Simti cum pulsul iar iti creste si ai vrea sa dispari. Nu mai ai ce sa repari
Si am iubit cand nu vroiam sa simt `.

Nu e vina ta c`ai fost naiv , iar ea, ti-a luat fara sa-i dai inima ! :X

Ochi am pentru totsi`.Inima am doar pentru unu`

Vb la telefon`sh iti spun ca imi este bine.Te Mint.bine imi e doar langa tinee!

E greu sa plangi unde radeai odata Sa vezi cum fericirea de lacrimi e udata

Are o aura ce te´atrage stie ca o placi d´aia nu te lasa in pace

Ea se duce spre un nou inceput Iar el se duce la fund !

h-ai sun´o tu , spune-i ca ti´e gol sufletul ! Ca atunci cand a plecat a luat cu ea totul

Am incercat sa fiu cat mai buna pentru tine, Dar si-asa tie nu ti-a pasat de mine. Dar nu-i nimic acum s-a terminat, Tu ai fost cel care ne-a indepartat.

ptr ca langa mine nu e mandru ! ci fericit :-x

Greseala iti apartine . eu vreau sa uit numele tau !

Te privesc cu sila,imi provoci doar mila,dar e putin cam tarziu…Nu Mai Sunt Cum Ai Vrea Tu Sa Fiu.

Astea-s cuvinte ce m-au scos din viata ta . acum e momentul tau sa versi lacrima . ca si momentul meu sa te urasc chiar de n-as vrea .deci e momentul meu de-a renunta la poza ta.

trag un zambet fals si dureros pe care toata lumea`l crede numai ca sa-i arat prostului ca pierde…

Sa trec m-ai departe nu pot , ca imaginii cu tine ma tin pe loc . Pe nimeni nu voi m.ai lasa sa intre la inima mea !

Fetelor nu va pierdeti capu-n goana dupa bani. nu va pierdeti sufletul in joc dupa golani !

Orice ai spune Orice ai face Cu mine nu mai ai de`a face!

Eu sunt nenoricita fara de kre nu ai putea sa traiesti Inima mea n`o dau oricui Vezi sa nu`mi greshesti!

spun stop caci dupa tne, totul altul vine!

Sincer? numai pot plange am suferit prea mult si cred ca imi ajunge

Nai Curaj Sa Ma Lasi Sa Traiesc Fara Tineee!

Stii!? Poate chiar i`ar sta mai bine cu tne` pakat ca tot la mine s`ar gandi si tot pe mne m`ar iubi
Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente Ai grija pisy, pe tricou, tzi-am lasat deja amprente

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria este primavara tineretii.

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce’i mai frumos

Eram doar un copil ce nu intelegea. Si tremuram cum n`am tremurat in viata mea. Am pus un pas in spate si inca unul.Strangand din dinti, inclestand pumnul.

Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.

.Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
Mă plictisesc rar şi niciodată singur.

Pareti frumoase, aproape culte. Atat de proaste si din ce in ce mai multe!

Sa taci cand vorbesc eu! nu-mi place sa minti atata timp cat mint si eu, nu suport sa imi spui [pa] nu uita! asta e replica mea!

Eram copii,era frumos! era cantr-o poveste! era atunci,era si-a fost! era si nu mai este

Tu nu ma crezi cat te iubesc! si nici nu`ti pasa cat ma doare, indiferenta ti`o citesc.Pe fata ta nepasatoare

Sa nu versi lacrimi de invins,cand esti in pragul tineretii! pastreaza le! ai mult de plans, pe drumul nesfarsit al vietii

Pentru cine m-a acuzat cas fi uitat de unde am plecat! Ma faci sa rad Niciodata n`ai stiut de unde am inceput

Lasa ploaia sa vina,sa treaca,lasa cerul sa cada! Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodata

E de ajuns sa am incredere in mine,in ce pot sa fac sa fie bine,poate intr-o zi.iti vei amintii c am avut odata grija de tine!

Faima existentei umane nu consta in a traii! ci in a stii pentru ce traiesti!

Fiecare devine eroul propiei sale vieti

Rade atata timp cat respiri si iubeste atata timp cat traiesti!

Intamplator oricine poate iubii

Te iubesc! Dar las ca-mi trece

Daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc o sa`l joc. Totul e scris, nu depinde de noroc. Lasa aparenta…practic ma iubesti! Nu am gresit.am iubit .il iubesc si am simtit!

Nimeni nu-mi poate fura zambetu care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!

♥Am avut ocazia de a ma juca cu oricine.si totuti am ales sa te iubesc pe tine!♥

Vreau ca cine ma va vine in brate sa o faca asa cum trebuie ! Pentru ca de placut, poti sa placi mai multe fete dar de iubit , poti iubi doar una !

● Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ●

Nu pretinde ca este usor.Nu e asa.Nu exista defecte cand nu exista dragoste !

Era o copila candva.Acum s`a schimbat din cauza ta! Gandeste altfel "pustoaica" ! Aminteste`ti clipele bune . Aminteste`ti de mine asa cum mai cunoscut da` stiu ca raspunsurile tale vor fi mereu "…"

Unde am fost eu,n-o sa ajunga niciodata. Iar daca crede asta,e o proasta

Fara griji si fara ganduri negre.Toata lumea e pe caterinca si se vede

Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte

Sunt unele persoane care-mi raman mereu in suflet, oricat ar gresi.

O clipa langa tine n-as putea s-o uit…Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult.

E trist sa suferi uneori… Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori

Uita`te bine la ea si tine o minte, Caci o fata asa nu se vinde

Eu nevasta,tu amanta.Eu in fata,tu prin geanta.Eu regina,tu cretina.Hai iesi afara din castel ca vreau sa raman doar eu cu el!

E genul care nu se-agata,se calca frumos , ii place-ncet dar ii place si periculos.

Lol vor sa ma aresteze pentru trafic de frumusetse si contrabanda de talent happy )

Dau rime coerente te ard in sentimente ti se pare un miraj eu iti spun ca n-ai curaj intra`n anturaj dar oricum fac ce fac si te scot din peisaj

Eu sunt fata care te-a scos din minti Cea mai rea dintre fetele cuminti

Eu nu renunt nicicand la ceea ce-mi apartine Si nu permit nici altora sa renunte la mine

Esti jalnica si o sti prea bine nu ma urâ ca sunt mai buna ca tine.Uraste-ma ca prietenul tau intoarce capul dupa mine chiar si atunci cand e cu tine

Diferenta dintre noi doua este ca tu accepti locul 2,iar eu NU

Cand apar se aude wow Toate ma invidiaza si imi place.Am ceva ce atrage iar tu nu mai ai ce face.

Se oftica fraierele toate ca m-am intors.Ati ajuns pe jos dati-va in zloboz.Ati crezut ca de mine ati scapat.Dar nu e proastelor chiar asa.Sunt mai aproape de el decat v-ati imaginat.

Cine ma-nveseleste.Cine ma face sa zambesc?Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc?Cine-mi bantuie visele?Bineinteles ca el.Si e doar al meu.

Doar ea a ta iti racoreste inima Ea te urca ea te coboara iti da chef de omoara happy )

Pentru ca de placut,poate sa placa mai multe fete Dar de iubit,poate iubi doar una

Poti sa vopsesti si o cioara in alb ca nu va fi porumbel, La fel cum nici una dintre voi nu va fi ce-am fost eu pentru el

Si o vezi cum zambeste,cat e de fericita.Este atat de constienta cat de mult este iubita!

Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer Cu sufletul lui de baiat de cartier!

Si cica imi plac baietii rai asa ca tine Care stiu sa aiba grija de o fetita ca mine!

● Ea nu se c0mpara cu restu e t0t ce ai visat. Ai 0 viata normala? 0 sa ti`0 dea peste cap ! Știi că sunt aici Strigă-mă´și vin !

Razbunarea nu`mi aduce satisfactii insa indiferentsa`mea ti`o daruiesc cu multa dragoste. "

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcata acolo unde esti .

.Nu p0t sa te`nlocuiesc. Ca tine nu mai gasescc . Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubescc pe altcineva.

Sii cand vine vorba de iiubire . Zi le ca ma ai pe mine .

• Inspira mult talent, in privire are magnet.Cum ai putea sa nu’i vorbesti? Ochii aia caprui’ sa nu’i Iubesti? •

" Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii . Dorinţele sunt pe gratis . Eu Nu !

Oriunde ai fi te voi iubi !

Chiar dacă zâmbetul tău durează o clipă, tu ştii. că în spatele lui au rămas o mie de amintiri vii.

eu sunt o simpla stea , printre stele. sunt 0 fata , printre fete . dar ceea ce ma face de0sebita e drag0stea ta . fara ea n`as strauci asa !

Si daca sunt O copila, ce? Si daca ma enervez repede, ce? Si daca vorbesc mult si prost ce? Si daca te iubesc, ce? Oricum tu nu vei intselege

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi o sa ma tin de promisiuni .

Da, pe asta mica nu o mai intereseaza ca tu te gandesti la ea, ea se pisa pe grija ta!

Nu-i place plimbarea, nu merge cu floarea Nu-i plac romantismele, vrea provocarea !

"Ascunde ceva, asa ca retine! Nu stii tu modul, se joaca cu focul, se ard cu totul, e iadul locul!"

O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi . Că se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Nu incerca sa fii a lor • Sunt multsi care nu stiu ce vor • si tsine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete •"

"daca rolul asta mi-a fost dat in acest joc, o sa`l joc.totul e scris, nu depinde de noroc ! daca eu sunt la pamant imi ramane sperata.zi Ce vrei ?asa`mi traiesc eu viata !"

Azi te vreau mai mult ca ieri,da! şi mi-ar plăcea Sa nu mai dau 2 bani pe privirea ta. Şi dacă as putea sa dau timpu inapoi, As vrea ca sa pot face ceva ca sa uit de noi ."

Suna-ma si da-mi o veste de la tine…sa-mi spui ca ma iubesti, mi-e dor de tine! Ce frum0asa e iubirea`Cand tot ce spui devine adevarat.

Nu te ingrijora din cauza oamenilor din trecutul tau. Exista un motiv ptru care nu au reusit in viitorul tau !

Desi par cuminte imi place indecent! ca e ca ken n`am niciun sentiment! 0 face ca si o0 felina! .sentimentele nu Se sterg rapid din sufletul meu! in fata ta am f0st un c0pil si` ma d0are. .

DaCa` ai imPreSia` ca tOtuL` va Dura La nesfarSiT` . Bun veniT in ReaLitateAa` crudA` .PenTruu` cA o0` faceti bine` Te.am baGath` in pat` si-apOi la reanimare !"

Sentimentul nu dispare ca vacantsa de vara.Une0ri e mai n0civ ca fumul tras dintr.0 tsigara .

aUd vOrbee` pArSivee despre mnee`.si kOntinuaa barfaa`.da cand vOrba ajunge la mne.ishi cere sKuzee tarfaa`! Si`ti spune mereu. Iarta`ma papusaa! Cand spuneaa: Fratee! Nu pot traii fara eaa! tOtul e show.`!

Si akasã a ei 0o sTiu de faTãã cuminTee’ ca’ j0oakã binee teatRu si pe aman2 ii minTee’!

la biSeRici m`roG pentru tne.Sa`Ti dEa dumNeZeu ce mi-ai daT TU mie !"

Uite cum e: Dragostea inseamnaa dureree!Cand unu`l o da si celalant o cere! .imi gaseskti atatea defektee!retinee.sunt printsesa lui si asta e toot ce conteaza !

Sunt mereu in miscare, si nu mi-o ardeti la stilul ascuns, ca n-ati fost voi niciodata asa sus.`! "

• Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator`

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine. Hai lasa`ma pe mine sa`ti arat cum sunt defapt .

Nu vreau sa fiu speciala. Toate pizdele se cred speciale! – fara suparare -
Cine a trebuit sa stie ceva despre mine, a stiut deja. cine nu trebuie sa stie nimic, nu va stii niciodata!
Adesea, mi-as fi dorit sa nu treceti toti cu bocancii prin viata mea!
- Nu am atacat pe nimeni pentru propria placere!
Altii se simt excelent cand se ia de viata mea si lucrul asta nu il inteleg!
Iau criticile ca pe un rau care`mi face bine. dar ura asta exagerata imi face scarba!
Atunci cand ma critici si ma injuri, consider ca e dreptul meu sa iti spun sa te duci dracu’!
Cred mult in mine, nu cred in lumea din jurul meu!
Urasc vrajeala!
Nu imi vand niciodata sentimentele oricare ar fi pretul!
Nu vreau nimic de la nimeni, am totul!

Nu visez sa ma cunoasca toata lumea, vreau sa exist doar pentru persoanele care conteaza!
Am un orgoliu exagerat, si uneori chiar prostesc!
Nu renunt niciodata la ideile mele!
Imi place sa va dau peste nas si sa demonstrez ca pot fi mai mult decat ceea ce crede lumea despre mine!
Sunt exagerat de incapatanata!
Recunosc atunci cand gresesc!
Plang uneori, dar niciodata de fata cu cineva!
Nu visez la o viata mai buna!
Nu ma indragostesc niciodata de aspectul fizic si nici de contul din banca. Sufletul cuiva este mai important decat orice altceva!

Iau foc daca sunt jignita sau daca cineva imi jigneste familia!
Pozele mele sau ipostazele in care sunt facute, nu arata cat de inteligenta sau cat de fraiera sunt!
Nu plac la toata lumea, dar plac cui vreau!
Urasc cu adevarat o singura persoana si am tot dreptul sa fac asta!
Nu judec niciodata pe nimeni, fiecare are dreptul sa fie ce vrea!
Am facut multe prostii care nu s`au aflat niciodata!
Am invatat ca banii din buzunar nu te fac mai destept. prost te`ai nascut, prost ramai, prost mori!
Pot fi extrem de educata si extrem de nesimtita cu cine nu ma respecta!
Par fericita. si sunt cu portia, iar momentan sunt mai tot timpul!
Deseori sunt chiar ipocrita!
-Nu imi vand prietenia pe un " te iubesc ". Prietenia e cu totul altceva!
"El"
O singura persoana m`a facut sa ma schimb si ii multumesc!
Imi lipsesc cele mai stupide lucruri!
A fost odata. acum e altceva!
Urasc fitsele!
Urasc femeile care se fac de ras!
Urasc femeile care se daruiesc oricui!
Urasc femeile care urla in public!
Urasc femeile care isi cearta barbatul in public. Rufele se spala in familie!
Urasc femeile care vor sa schimbe barbatul de langa ele!
Ador sa stau vara la o terasa. sa fim doar noi doi si eu sa stau cu picioarele peste picioarele tale!
Ador diminetile care ma trezesc cu o raza de soare si un sarut!
Ador barbatul ala care ma face sa ma simt femeie!
Am invatat sa traiesc si fara persoanele care imi lipsesc!
Nu stiu sa astept prea mult. vreau totul, nu ma multumesc cu jumatatile de masura!
Ma lupt in fiecare zi cu mine, cu frica ca o sa fiu dezamagita din nou!
Cu mine impart bune,rele,bucurii,dureri,lacrimi. Sunt eu si cu mine,acum si tu!
Nu ma compromit! Nu ma am decat pe mine! Si pe tine,de la un timp!
Nu vreau ca nimeni sa imi multumeasca pentru ceva anume!
Am toate defectele din lume si astea sunt singurele care vor fi vizibile lumii intregi. calitatile sunt pentru "alesi"!
Cand o sa iti aduci aminte de mine, fata ta o sa se lumineze cu un zambet. e deajuns!
Am lucruri pe care altii le viseaza. dar care nu imi trebuiesc!

Vreau sa stii ca nu`mi pare rau,am uitat deja numele tau ! Am uitat tot ce a fost candva si parcaa e mai bineee asaa

Tradata strange din dintii sh pleak. Nu pare deloc suparata.Asha e Ea Zambeste de fiecare data! Numai e cum a fost Sterge nr Dar nr il stie pe de rost

ai pierdut t0t pe pr0stia ta ` nu regret nimic ca n`am ce regreta

Stii e usor e sa zambesti • cand ai incredere n ceea ce esti•
Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi !
Uita tot ce a pierdut, tot ce`a vrut, tot ce n`a avut … uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit acum, ptr ea e un nou inceput.

mai 13, 2011
eu aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima!
Posted by adacristina under Uncategorized
Leave a Comment

!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti "frumosasa" si nu "sexy"… Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas… Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste.si probabil ca.te va iubi mereu.

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea…La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"

daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit
erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine

Hai sa ne inpartim lumea .luna mie, stelele tie. oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie.

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale.
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

Te iubesc.am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte. Te iubesc am scris pe plaja. dar un val obraznic. v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv "este scris te iubesc in inima mea si de acolo NIMENI NICIODATA, NU V-A PUTEA SA LE STEARGA ". pentru ca te iubesc. si o sa te iubesc cat voi exista

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

Nu sunt rea snt smecherita si e baieti sunt iubita nu ma crezi hai la-ncercare sa vedem care pe care

Daca acum te-as intreba de ce stele cad mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur
daca te-as intrba de ce soarele apune mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna big grin

Iar daca te-as intrba dece nu exista noapte fara luna mi-ai raspunde:
e ca si cum m-ai intreba de ce nu pot exista eu fara tine?

Ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupic de noapte buna… dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Poti plange cand esti fericit,dar nu poti sa razi cand inima iti plange.

Ca o ploaie in desert ai aparut.
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador
Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.Stiu ca te iubesc :X si asta e tot ce conteaza.
Incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. Fumez clipe ca si cum as fuma sentimente, beau vise ca si cum as bea sperante tu m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.Tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.In tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.Dar si tu la randul tau te’ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta.Datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea…de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni .
Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi !

Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru. ma-i lasat sa plec
Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine

Daca crezi in vise,atunci vei dormi mereu .

Sunt ca un inger fara aripi fara speranta, si condamnat la suferintza si singuratatesad
Prietenii falsi sa imi dea un Buzz. astazi fac prezenta.
Am pierdut tot ce aveam şi după ceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cel mai trist este sa te indragostesti de baiatul pe care il iubeste cea mai buna prietena a ta , stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea Doare, trece oare? Doare si nu trece.

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca … tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilalti.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie altora s-ar putea sa nu le pese…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s-o pierzi
Am invatat ca nu conteaza ce ai in viata ci pe cine ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca . Ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor … ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia orice lucru are 2 fete
Am invatat ca trebuie sa te despartezi de cei dragi cu cuvinte calde s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca "NU MAI POTZI"
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecinte
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu. Nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten oricum te va rani din cand in cand iar tu trebuie sa`l ierti pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de alzii cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult , iti sunt luati prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este draguta cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana draguta(foarte important fi foarte atent la asta . Nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa lupti si sa mergi inainte fara sa te uiti , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajuti pe altii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi
Nu-ti visa viata,traieste-ti visele. winking
Ai fost fruktul interzis din care am gustat … acum fara tine totul e schimbat .

Cand omul drag te-a parasit nu regreta ca te-a iubit a fost un las si te-a lasat nu regreta ca a plecat se va intoarce intr-o zi si eu din nou iti va vorbi…nu-l asculta inselator cu glasul lui nemuritor.Ca el din nou v-a pleca si tu din nou vei suferii cum ai facut din prima zii.

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
Cel ami dureros mod de a ti fi dor de cineva e sa stai chiar langa el stiind ca nu il poti avea

Cand te-am cunoscut mi-a fost teama sa te plac cand te-am placut mi-a fost teama sa te iubesc cand te-am iubit mi-a fost teama sa nu te pierd.Iar acum cand te-am pierdut,mi-e teama ca nu te voi mai avea niciodata.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare

Am o viata de trait
Si in lacrimi am iubit
Am plecat si tine minte
Nu iubi fara cuvinte

Am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci, dar joaca-te cu viata ta nu cu a mea, stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc, stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine, stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii. din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit ,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea .

Visele nu ti le dau! Nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA "daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde "ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima"

MII DE IDEI !

Poate ca n-ar fi fost asa ,Daca tu nu ai fi vrut altceva!Am incercat sa-ti fiu pe plac.Dar acum e randul tau sa plangi nu mai pot sa tac.

Priveste-ma atent ,Si poate cu regret ! M-ai vazut cu el ,si te-ai uitat insistent.Credeai ca vi suferii?!Acum nu mai plang,Acum rad, Sa stii !

Itzi voi impartasii ,tu strop de fericire` n fiecare zii !

Decat sa ma gandesc la ei ,mai bine imi fac mii de idei.Cu tine timpu` sa` l petrec Si sa invatz sa te Iubesc

Azi te urasc ,Si te iubesc!Si chiar te urasc, fiindca te iubesc!Si simt asa ,din vina ta.Aceleasi`sentimente ce schimba viata mea !

Imi impui prea multe ,Chiar daca sunt chestii marunte! Crezi ca ma vei schimba ?!Asta` i doar parerea ta !

Nu vreau sa renunti la ei pentru mine.Ci sa te comporti la fel de bine !

Mii de voci in capul meu imi spun :"Hey !Incearca sa te aduni !".Si promit din nou , sa nu mai cred in promisiuni .

Nu sunt deloc fitoasa As putea spune copilaroasa cu felul meu de a fi Cat te iubesc nici nu vei sti !
O toamna ne-a legat . O iarna ne desparte . Cu toate intr-un timp pana nu se mai poate . Ai fost odata tot lumina pentru mine! Voi incerca sa las , sa vina de la sine !

Stiu ca am gresit dar promit ca nu mai fac Uneori. ma port prosteste de parca as avea in mine un drac Dar tu nu stii sa te superi pe mine desi e foarte usor sa o faci Fiind ca sunt experta in tampenii pot umple pe oricine de draci

Am crezut in tine am crezut in Noi. Si-am crezut ca langa Tine sunt invingator ! Am crezut in vise . Am crezut in sanse dar tot ce mi-am facut sunt . iluzii false

Da Si iti aduci aminte cand iti spuneam . cuvintele alea pe care le rosteam ?Iti aduci aminte cand stateam . Pe banca aia, noi doi eram Nu cred. pentru ca totul ai uitat. si cuvinte dureroase ai spus !

Hai spune-mi, de ce nu mai dormi serile? .de ce ai putere sa-ti indeplinesti visele? sunt multe intrebari la care nu ai gasit un raspuns, de cand ea in inima ti-a patruns !

Zilele trec incet alteori prea repede prietenii pot sa te ajute dar si sa te lepede.

Banul tine stomacul satul ai buzunarul full da` atata timp cat n-ai cu cine sa imparti e totul nul !

Ii curg lacrimi pe obraji. Vrei sa le stergi.dar n`ai curaj ! Nu e doar o aparenta ! E un gest de indiferenta !

Imi amintesc, SMS-uri sterse, numere ascunse,oricum am mult prea multe surse, mult prea multe spuse, multe intrebari puse tie, putine cu raspuns din partea ta, dar fie, las de la mine !

Adu’ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte si le strang sa ti le’ntorc, fara sa intorc tot ce a fost caci m’am intors de 2 ori si am inteles ca n’are rost . !

Acum pare pustiu si as vrea sa stiu ca tii la mine, sentimentul e inca viu si se mentine si in mine

Am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut .

Orice ai face . tot n`ai putea uita de ea !Ea e antidotul tau ea e cea care a avut mereu grija de sufletu tau !
Vezi tu? Ea nu prea stie ce se intampla,dar stie ca o adori!Tu sti ca ei nu`i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu , iti place ca e cuminte…Tu nu prea o minti pe ea…Dar ea mereu te minte !

" am incercat sa pot ierta dar nu ma lasa inima .imi spune ca nu are rost si nu mai poate fi ce’a fost " "

Din 10 prieteni…5 sunt adevarati si la o problema inca 3 fac pasi!

" Iti spui mereu ca n-ai nevoie de ea, E doar inca o zi proasta din viata ta. Cauti pierdut in campul plin de flori Si nu o gasesti printre atatea culori"
"Iar cand se intampla sa imi fie rau esti langa mine cu tot sufletul tau Imi dai curaj, m-ajuti sa reusesc si uite de-asta te iubesc"
Il facea sa rada in cel mai trist moment, L-a facut sa prinda viata cand privea absent Si astfel el i-a jurat ca nimeni nu-i va face rau Chipul ei era ca o icoana inramata in sufletul sau!
Si sunt ironica doar pentru ca stiu ca asta ma face si mai tare.

Are putini ani si nu stie ce simte Azi te iubeste, maine te minte! Dar sa nu incerci so schimbi asa e ea…Daca e a lui Nu poate fi si a ta!

Poate daca eram indiferenta raul se schimba si eu deveneam ABSENTA Insa imi place sa plec si sa vin…Atunci cand te astepti mai putin!

Nu pot sa vad viata fara tine . cum mi-ar fi daca nu ai fi cu mine ,fara tine… jur mi-ar fi tare greu esti inima si sufletelu meu. .

sunt clipe in viata mea…cand tzias spune tot ce simt…dar stiu IUBESC UN SUFLET PUSTIU

Vei fii mereu o amintire frumoasa pe care seara de seara o sa mi-o amintesc…un gand care va ramane in mintea mea si in sufletul meu o viata intreaga:X

Dak inima ta ai dat’o altcuiva nu as putea suporta dar oricum te-as ierta ,ma prefac ca nu vad numai sa nu te pierd ,as accepta orice numai din dragoste.

Te-as fi iertat ,acum ce folos ,te-as fi iertat dar nu mai are rost, te-as fi iertat numai din dragoste dar nu mai am in tine incredere.

"Fericiti pentru ca ne avem unul pe celalalt toata viata :X "

ai grija cum invarti vorba…cum ma vrajesti sunt una din fetele de care ti’a zis maicata sa te feresti nu sunt facuta din zahar si dulceata…sunt din ANGELI SI GHEATA!

mai 12, 2011
Invidia sad
Posted by adacristina under statusuri invidie;x
[2] Comments

Decat sa plang cu voi, prefer sa rad de vOi ! .

E timpu Sa trec la nivelul urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolul anterior .

Numai dupa invidia altora iti dai seama de adevarata ta valoare.

Suferinta nu e cauzata doar de dragoste, ci si de prieteni!
Un prieten este un dar care ti-l acorzi tie!
Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten!

Invidia este oglinda a ceea ce crezi ca nu poti.
Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare .

Hey tu.Frumoasa din padurea adormita.Nu adormi tu definitiv sa mai scapam de o vita?

Iubeste-o ! Nu mi pasa ! pastreaz-o de tot . iar pe mine priveste`ma si lingete pe bot ! winking

Are pretentii, Are Intentii` bune. E cea mai scumpa din lume, e serioasa nu`i arde de glume blushing

Stiu ca vei cauta in fiecare EA ceea ce odata adorai la mine ! dar nu vei gasi .

Crezi ca ma faci geloasa? Nuu.Nu imi pasa, ramai cu nasoala ta.Te pupa amica ta !

Fata e criminala`, e bet0n. Nu merge la ea decat daq esti campion ;* E fenomenala deloq` banala demantiala chiar fatala batting eyelashes 0riginala si senzuala blushing nu crezi ca sunt reala whistling

Draga mea,nu ma privi cu ura…te-a iubit dar stii…eu sunt mai buna.laughing

Ea nu tine cont de moda.O arde cum o simte!love struck. Ea se imbraca in stilul ei. Iar stilul ei nu minte!love struck

Te bagi singur in seama sau mi se pare mie?

Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca."

Nu vorbesc cu marmote ca tine cand devi om suna m

Daca e spune si intr-o punga ca te ascult mai tarziu !

Hai du-te acasa ca ne-ai plictisit pe toti si o sa ajungem sa ne culcam odata cu gainile din cauza ta

Suferi de boala aia…de a te baga in treburile oamenilor?

Nu te compari cu nimeni… toti sunt mai buni.

Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?

Hai spuntot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde

Felicitari pentru noua ta prietena… pacat ca nu o place nimeni!

De obicei e nebun, dar are si clipe de luciditate cand e doar idiot.

Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?

Cum trec zilele si ma gandesc ce norocosa sunt… pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi.

Asa si care-i problema? Esti geloasa?

Cand ai trecut ultima oara pe la un psihiatru?

Daca te face proasta ii zambesti de parca ai fi primit cine stie ce compliment si-i spui: Da si eu te iubesc !

Imi vine sa iti sparg dintii, dar de ce sa te fac sa arati mai bine?

Orice asemanare dintre tine si o fiinta umana este pura intamplare

Esti mereu asa de prost sau azi e o ocazie speciala?

Daca a-si avea o fata ca a ta, mi-asi da in judecata parintii

Continua sa vorbesti, poate ai sa spui si tu vreodata ceva interesant

Nu-i asa ca iubesti natura, in ciuda ceea ce ti-a facut tie?

Esti cunoscut ca un miracol al umorului. Cand vei fi tu haios, va fi un miracol

Esti asa de scund, ca daca incepe sa ploua tu vei fi mereu ultimul care afla. happy )

Nu stiu sigur ce esti, dar sunt sigur ca toata lumea va fi de acord cu mine ca esti urat

Ma tot gandesc la anii in care am fost prieteni … si ma intreb ce dracu’ a fost in capul meu?

De cate ori trebuie sa trag apa, ca sa dispari?

Cum doi oameni asa de frumosi ca voi…au un copil asa de urat?

Intodeauna mi-am dorit sa am pe cineva la care sa tin, sa il iubesc, sa imi fie prieten…dupa ce te-am intalnit pe tine m-am razgandit

Trebuie sa recunosc ca ai adus religia in viata mea …pana nu te cunosteam nu credeam in Iad!

Cum trec zilele si ma gandesc ce norocos sunt…pentru ca nu esti aici ca sa mi le ruinezi

Multumesc ca ai fost o parte din viata mea… nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine

Inainte sa pleci, poate ai vrea sa iei cutiul din spatele meu…porbabil o sa mai ai nevoie de el

Intr-o zi am sa ma insor… dar nu cu tine

Arati f bine pentru varsta ta… zici ca ai fi in viata

Cand eram impreuna ai spus ca ti-ai da viata pentru mine, acum ca ne-am despartit cred ca e cazul sa te tii de promisiune

Suntem prieteni de mult timp… ce ai zice sa renuntam?

Sunt asa de trist fara tine…parca ai fii aici

Felicitari pentru bebelus…inca nu ai aflat cine e tatal?

Prietenii tai vroiau sa faca ceva special de ziua ta… asa ca ne-am gandit sa te trimitem la culcare

Cine are un creier mic, o gura mare si o parere de care nu tine cont nimeni ? TU!

Niciodata sa te lupti cu un porc. O sa te murdaresti, iar porcului o sa ii placa

Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura

Nu te compari cu nimeni… toti sunt mai buni

Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi

A-si vrea sa vad si eu lucrurile din punctul tau de vedere, dar nu pot sa imi intorc duc capul pana la fundul meu

Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe un idiot sa vorbeasca

Ai terminat de vorbit sau mai trebuie sa dorm?

Spui ca am figuri ? Asta e culmea Esti o taranca fai Vb aiurea:-

Ma barfesti? Stai linistita : K nu ma jignesti` . Doar imi demontrezi cat de proasta esti

Shi ia zi fha?Pana la urma ce te oftiici! CA sunt mai Buna ca tine ?:X Sau ca priethenul tau se paorta mai Bine cu MINE decat cu tine !

mai am foarte multe si trebuie sa le caut.Daca mai vrei imi lasi id’ul tau si ti le dau.

Timpu Sa trec la nivelu urmator . Ce pacat ca tu ramai la capitolul anterior

Cand ma barfesti,imi dai satisfactie…cand ma inidiezi ,imi dai importanta…cand ma copiezi,imi dai valoare…orice ai face p mine nO ma doare
Si s`au spus multe v0rbe rele despre n0i . la t0tsi care au vrut s` ne traga inap0i!

De cite ori ma veti privi cu ura si manie,de atitea ori va voi zambi cu multa simpatie.

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor stau s-o comenteze pe-a mea dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

Tuturor celor care au aruncat cu pietre in mine…MULTUMESC …cu ele mi-am construit castelul

ce proaste sunt unele… eu asa pun de fiecare data si se simt ele laughing

Urasc proaste care vorbesc neîntrebate si urasc curvele strâmbe care iti vorbesc cu "Frate" …happy

Din cocos nu faci gaina, nici din curva gospodina.

Nu sunt o papusica pe baza de arc! Daca vreti sa faceti ceva pentru mine . faceti infarct love struck

Nu incerca sa ma judeci dupa aparentze sau dupa niste vorbe scoase de zdrentze day dreaming !

Paharele sus ! Vinul sa curga . Respect pentru fetele care i`au facut pe fraieri sa planga !

Produse etichetate ca fiind de calitate, frumos ambalate pot fi expirate.La fel si unele persoane pot fi apreciate, dupa ce se vede, daca stii cei`n spate

Eu iau fata,tu.galeata.
Le doresc la toti dusmanii mei 3 masini in fata caseitongueompierii,Politia si Salvarea

mai 11, 2011
Trist sad sad ;x
Posted by adacristina under statusuri de prietenie ;x
[3] Comments

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri. Iti voi da o mare.Daca imbratisarile sunt raze. Iti voi da un soare.Daca prietenia ta e o stea.Iti voi darui toata galaxia Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

PRIETENI FALSI
O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi.
Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile,ii intalnesti la tot pasul !
Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu de ce , fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele kand ma gandeam
la tine , cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.
te am iertat de atea ori sh acum ca nici makar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa – ti
spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te
doare ca nu mai suntem impreunaam crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,
am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa…
Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.
Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta ,
Iar daca cei care te iubesc te vor trada
Zambeste-le sa simta indiferenta taiubeam si eu candva 2 ochi kprui
dar ce pakt ca ochi lui minteau
iar eu intotdeauna ii credeam…

oare dc eu inca te iubesc?cand stiu ca u ejti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine…
eu inca te iubesc si nu te pot uita…

cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor… simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea…
dar acum… cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :
pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.

Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste .
Si cel iubit isi bate joc.

as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea,sa nu fi stiut ce inseamna despartirea,dar cand
fata se mareste ea pe toate le intanleste.

m-am saturat de minciunile tale,de cuvinte fara sens,pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si
maine cu alta te intanlesti.

cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le
stergeam.
Baiatul e o fiinta
Ce doua inimi are
Pe una scrie IUBIRE
Iar pe alta TRADARECu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.
Si abia acum vezi si u ca indiferentsa doarefraiere,te-am pacalit. nu p tne te-am iubit… ai grija d tarfa tha ca te doare inima kand te
uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji,fara sentimente,fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant,Minciuna ! Si toate fara nici un
motiv ! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste , Unde trebuia sa ofer indiferentza

Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân… înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

mai 11, 2011
Timpul ;x
Posted by adacristina under inimioara ;x
[2] Comments

Si daca am sa plec acum…Ce daca?Si daca n-am sa mai revin nicicand…Ce-ti pasa?
Am inteles acum,ca fericireahappy nu depinde de "ce esti" si "ce ai",ci doar de "ce" si "cum gandesti"!…atunci cand ai ramas fara puteri.happyschiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii
…si uita de tot!\
Timpul este prea lent pentru cei care asteapta,prea iute pentru cei care se tem,prea lung pentru cei care se plang,prea scurt pentru cei care sarbatoresc si totusi se spune ca timpul este o eternitate….imposibilul nu e decat o happy extrema,iar esecul face parte din reusita.happy….Si apoi nu exista om fara winking tragedie,nu exista decat ceea ce credem despre asta.Totul e costumatie.Totul pare facut asa cum vedem happy pe strada,indiferent,trecand prin pasajul aparentei.Totul miroase a regula si isi pastreaza secretul!
love struck Amintirea este Raiul din care happy nimeni nu te poate scoate!
.si uneori lasi in urma mii de cioburi sparte….e usor sa dai sfaturi celui din oglinga…imagini false te inconjoara.love struck

mai 11, 2011
Viata ;x
Posted by adacristina under Statusuri...pentru viata...
Leave a Comment

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa sti,

Raspunsuri,inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc,traiesc an amintire,

De chipul tau ami este dor,

Eu fara tine vreau sa….mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea?chipul tau,

Cei suferinta?dorul meu,

Cei tristetea?viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos,frumos…… a fost!

Nu rascoli cenusa trecutului
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!crying

Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca … tot ce poti face este sa fi o persoana iubita , restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie … altora s`ar putea sa nu le pese…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata ci PE CINE ai
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altzii mai bine sa faca . ci cu ceea ce poti sa faci tu
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor … ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva
Am invatat ca oricum ai taia … orice lucru are 2 fetze
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde … s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi …
Am invatat ca poti continua inca mult timp …. dupa ce ai spus ca NU MAI POTZI
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie , cand trebuie , indiferent de consecintze
Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat , dar nu am dreptul sa fiu si rau
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distantza … iar asta e valabil si pentru iubirea adevarata
Am invatat ca , daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu … nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten … oricum te va rani din cand in cand … iar tu trebuie sa`l iertzi pentru asta
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altzii … cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi …
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi , lumea nu se va opri pentru durerea ta
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult , iti sunt luatzi prea repede
Am invatat sa iubesc , ca sa pot fi iubit
Am invatat cca o persoana care este dragutza cu tine , dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana dragutza(foarte important … fi foarte atent la asta … nu exista exceptzii)
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi , sa ceri aprobarea celor din jur
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima
Am invatat ca increderea se castiga
Am invatat sa accept
Am invatat sa traiesc
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altzii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi

Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!

Viata ta e frumoasa…nu ai nicio problema.stii sigur ca te iubeste…dar intr un minut viata ta se schimba…el te paraseste pentru cea mai buna prietena.incerci sa te gandesti ca e doar o gluma…nu stii ce sa faci.sa plangi sau sa razi…el nu vrea nici macar sa ti mai vorbeak…zice ca nu mai are rost si u te intrebi:"cum nu mai are’?el insemna totul pentru tine…si incepe calvarul…stai in ksa ascultand melodiile voastre.vrei sa fie doar un vis…vrei sa te trezesti la libertate…el nu te mai vrea.si toate amintirile tale nu se strerg.te gandesti ca vrei sa mori…nu stii ce sa faci.vrei doar sa scapi de durerea imensa din sufletul tau…simtiti ca o iei razna.pur si simplu…vrei sa mori…si asa trec zilele…iar el nu se mai intoarce.tu tot speri…si dintr o data te loveste.il vezi in fata ta.cum se pupa cu cea mai buna prietena a ta.e ca si cum cineva ti ar baga un cutit in inima si l-ar invarti acolo.aceleasi vorbe pe kre ti le spunea si tie i le spune si iei.aceleasi saruturi.simti ca te pierzi.vrei sa te evapori…sa dispari.iar el rade.si nu-i pasa.si te intrebi:ce a mai ramas din toate promisiunile?din toate acele vorbe si saruturi dulci…noptile pierdute langa el…sutele de mesaje cu noapte buna…iti dai seama ca nu a mai ramas nik…si incerci sa mergi mai departe.incerci sa te faci ca atrecut.incerci sa te minti pe tine…dar de fiekre data cand auzi numele lui.ti se inmoaie picioarele…gandul tau zboara departe.si-ti aduci iar aminte de zilele acelea de iarana.cand el era langa tine sa te incalzeask…si atunci incepi iar sa plangi…si iti dai seama ca nu l vei putea uita niciodata….

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare …

imi va fi dor…
imi va fi rece…
dar timpul nu va vindeca…
ci doar va trece… sad

am invatat multe lucruri despre tine:stiu ca-ti place sa te joci,dar joak-te cu viata ta nu cu a mea,stiu ca-ti place sa razi dar razi de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa controlezi dar controleaza-te pe tine ca eu ma descurc,stiu ca-ti place sa-ti bati joc dar bate-ti joc de tine nu de mine,stiu ca-ti place sa risti dar risca tu caci eu am riscat destul si mai stiu ca-ti place sa iubesti dar pe tine pe altii.din fericire am iesit din viata ta pentru ca tu asa ai dorit,atunci am plans dar acum imi dau seama ca daca nu se intampla asta ma transformai in omul de tinichea

Pamantul e acoperit de cioburi…
Dc?
S-au rupt portile cerului,au cazut ingeri si s-au spart in mii de bucati!
Dc?
Pentru ca distanta de la cer la pamant e prea mare chiar si pentru ingeri….
Dc?
Pentru ca nimic nu e destul de aproape
Dc?
Ca sa speri mereu…ca sa nu fii multumit niciodata
Dc?
Pentru ca realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe kre til eai facut…
Dc?
Pentru ca lumea nu e "imperfecta" ci rea pur si simplu…
Dc?
N-ai intelege…
Dc?
Pentru ca cei buni nu inteleg raul…lumea a devenit rea din cauza celor rai.A fost de ajuns o singura samanta de rautate ca ea sa se intinda pe tot pamantul…
Dc?
Pentru ca rautatea e o buruiana,creste peste tot,fara sa aiba nevoie de ajutor si nu moare niciodata.
Dc?
Pentru ca numai in povesti binele invinge raul…
Dc?
Pentru ca imaginatia e sg loc in in kre oamenii buni inving raul…oamenii buni nu inceteaza niciodata sa viseze
Dc?
Pentru ca altfel ar muri……
Dc?
Costiinta victoriei finale
a raului ucide
Dc?
Da…DC?
etc.

Sper sa iti placa . happy. Bafta si numai bine happy. Cu drag, Laura happy.

| Kafeeaua a răspuns:

-ma rasfata tata, ma rasfata mama si bunicii tot asa,tuuu,ce-ashtepzi, mai pushlama?

-sa vin-altu sa te ia!

Pentru tine sufar, pentru tine plang,
Pentru altul o lacrima nu am varsat, dar pentru tine cu lacrimile mele as umple oceanele, marile si apele din lumea intrega.

dispretul tau tacut ma doare,
n-as vrea insa sa stii si cat de tare

m-ar durea si mai tare

M-am uitat in portofel si era gol m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt!

oarte ocupat,doar tu mai lipsesti acum!

Ce poti face azi nu lasa pe maine, lasa pe poimaine ca poate nu o sa mai fie nevoie.
Cine ride la urma, gindeste mai incet
Timpul este cel mai bun profesor. Din pacate isi omoara toti elevii
Munca l-a creat pe om dar nici lenea nu l-a omorat
De scurta poate fi oricat de lunga, numai de groasa sa nu fie prea subtire
Viata-i grea - da-i scurta
Ai carte, pregateste-te de moarte
Cine-i harnic si munceste are tot ce vrea cine-i smecher si chiuleste are tot asa.
Einstein a murit, Newton a murit, nici eu nu ma simt prea bine
Singura bucurie a oamenilor casataoriti este sa participe la casatoria altora! O bucurie diabolica
Decat mult si fara rost mai bine putin si prost
Sesiunea trece, studentii raman!
Mai bine burtos de la bere decat cocosat de la munca
Omul dat pe brazda e un fel de bou
Fereasca Dumnezeu de ceasul rau ca si daca il intorci tot nu merge
Nu fura! Guvernul ureste competitia
Noi ucidem timpul, dar el ne ingroapa
Nu e padure fara uscaturi norocul celor ce cauta lemne de foc

Nebun de dor, orbit de iubire,beat de fericire,

De-atata barfa sh ura,
Ai sa faci spume la gura
Vin sa te dau cu untura,
De la caine jigarit,
Asa,ca un biet barfit
ce sunt.

Daca vii,o sa te-astept daca pleci o sa astept, daca te mai gandesti inca sa vii, o sa astept, dar draq cat mai astept ca se face coada la usa

COLO SUS IN CIMITIR JOACA MORTII NOAPTEA IN SIR

Ai bani Love StoRy :X N`ai bani i`m sorywhistling

esti frumoasa ca o stele te iubesc numai pe tu tu mi-ai rupt inima in doi :d

Văd sunete şi aud culorihappy

funda?

| Kiddduu a răspuns:

Versuri mel Guess Who - Tot mai sus...
Si poate iti dau totul peste cap Ca poate fac doar lucruri Care-mi plac Poate nu ma-nbrac la costum Poate nu spun minciuni Sunt liber sa fiu stapan pe ce fac si ce spun. Stii? nimic nu mai e la fel. Copilaria s-a maturizat sever S-a lovit pana acum de fel de fel de Oameni de pareri de tipuri de caracter!
By me. Facute de mine.
Speranta se agata de ultimul fir de viata Lumea vorbeste-n ceata Totu-i alb negru Fara culori In lupta cu timpul Nu exista invingatori...

Poate totu-i trist Fara rost Cu un scop de-ntampla tot Caci lumea asta Asa severa-si bate joc Ne batfeste Dar nu-i aclama Se vor gandima mai tarziu La greseala aceea!

Daca eu sunt subiect de barfa Atunci uh curvo` esti o tarfa!

Si-aud vorbe pasive despre mine=>>Continua barfa=>>Da` cand ajunge la mine isi cere scuzee` tarfa`...

Priveste`n norii cenusii Dar fara tristete Ei iti arata o culoare inchisa Dar o fericire de nesfarsit!

Ochii tai ma-nnebunesk Privirea ma cuprinde Zambetul ma scufunda-n fericire Atingerile tale ma fac sa ma gandesc ca sunt in paradis Uh fiind visul meu de nedescrislove struck Te iubesc...love struck

Spuneai candva : Esti prea micabig grin. Inca aud: Cine?confusedAsta mica:-othinkingoh go on Dar unii au uitat ceva Asta mica te-a facut s-o iubesti asa cum este ea si ea te iubeste mai mult decat lumea...

FunditShapuppy dog eyesconfusedlove struck

| Prigatdevisine a răspuns:

Prietenii de ieri? thinking Azi doar simple cunostinte oh go on
Unii oameni sunt adevarati,altii sunt buni, altii sunt falsi iar unii, unii sunt cu adevarat buni in a fi falsi. happy
Uneori as vrea sa-ti pot citi gandurile straight face
Un zambet nu costa nimic big grin
Ce fac cand vad ceva absolut minunat? ma holbez intr una, zambesc, si cand obosesc, las oglinda jos.[laughing]
Stiu! Nu sunt perfecta,si eu gresesc.Dar, cel putin cand spun " imi pare rau", eu o spun din suflet!
Stiu ca s-a terminat.De fapt, stiu ca nu a inceput niciodata.Dar in inima mea era atat de real
Zambetul poate nu e cel mai bun medicament dar uneori e cea mai buna deghizare
Si e atat de bine cand dupa o zi grea obositoare vii si te arunci in pat fara sa iti mai pese de nimic
Am nevoie de tine pentru zambetul acela tâmp care imi apare.atunci cand ma gandesc la tine.la noi...[love struck]

o viaţă şi o zi în braţe să te ţin... ar fi prea puţin...

Închid ochii şi parcă te văd zâmbind.

Si nu ai de unde sa stii cum ma simt pentru ca nu esti aici langa mine. si asta spune tot.

Si daca inca te doare... daca inca te intristezi cand iti amintesti.Crede-ma.inca iti pasa...

Daca ai fi stiut ce simteam pentru tine ai fi inteles de ce sunt acum atat de furioasa dezamagita.Dar cum ai putea sa intelegi?
Toate mesajele toate convorbirile toate privirile vorbele frumoase toate astea pentru ce? Ca sa ma distrugi?
Daca asta e ceea ce iti doreai daca asta era planul tau. Felicitari ti a reusit
Te simţi bine când auzi pe cineva zicând "ai grijă de tine ", dar e mult mai frumos când auzi " O să am eu grijă de tine ♥
Stii? fiecare mesaj de la tine ma face sa zambesc mi face ziua mai frumoasa chiar daca nu e decat un banal :"buna ce faci?"ar trebui sa o faci mai des
Urasc faptul ca ma ignori in cea mai mare parte a timpului si apoi deodata incepi sa mi vorbesti ca si cum nimic nu s ar fi intamplat Si ca si cum nu ar fi destul spunandu mi cele mai banale lucruri ma faci sa zambesc.Fa-ma sa inteleg.De-a ce te joci?
E inutil sa te chinui sa arati cuiva cat de mult iti pasa cand acel cineva este prea ocupat sa atraga atentia altcuiva
As vrea sa pot muri pentru o singura zi sa vad cum ar reactiona unii
Cand iti face cineva un compliment, te gandesti 5 minute ce sa ii raspunzi si apoi tot la banalul"multumesc!"ajungi
Cand un tip se desparte de o fata toata lumea :"vai cum ai putut?"Daca EA se desparte de el -lumea : "oricum nu ar fi durat"[]
Si cand dorm telefonul trebuie sa fie langa perna neaparat.Ca sa dorm eu linistita![laughing]
Hai sa facem o poza impreuna nu vreau sa uit niciodata felul in care ma privesti acum cand totul e perfect! bate tare rău de tot :X
Să`ţi spun ce m`a făcut să fiu atentă la el? Felu`n care zâmbea, felu`n care trăgea cu ochiu` săgeţi la mine`n inimă la propriu
Viaţă nu înseamnă să supravieţuieşti unei furtuni, ci să ştii să dansezi în ploaie
O conversatie banala.Este atat de importanta atunci cand vorbesti cu o persoana speciala!
Pentru ca iubim conversatiile de ore intregi cu prietena cea mai buna, gasim intotdeauna ceva nou de vorbit,vorbim, vorbim si daca ne intalnim din nou a doua zi, inca avem despre ce vorbi
Stii? Nu se face asa.Nu poti continua sa iti bati joc de sentimentele altora doar pentru ca esti nesigur de ale tale!
Sunt două lucruri care mă trezesc dimineaţa: alarma de la telefon şi gândul la tine ♥
Ma intreb daca exista cineva care sa se uite la mine si sa isi spuna: "Wow e atat de frumoasa!"
Da, da, imi vorbesti, ma faci sa zambesc, sa rad, si spui cele mai dragute lucruri.Dar cu cate alte fete faci lucrul asta?
Indiferent cât de rău s`ar comporta şi cât de reci ar fi anumite persoane, eu rămân la fel caldă!
Si sunt zile in care esti intr o stare aiurea si nu stii de ce e ca si cum ai fi pierdut ceva dar ai uitat ce e ca si cum ti ar fi dor de cineva pe care nu ai cunoscut niciodata cert e ca iti lipseste ceva
atitudinea mea se poate schimba in 5 secunde! de la o fata dulce la una incredibil de rea deci nu testa asta
si urasc sa stiu ca dupa ce am vorbit incontinu in fiecare zi si dintr-o data ne-am oprit din conversatii si acum de abia mai vb
Baietii! Cele mai complicate fiinte. Ei te fac sa suferi, chiar daca te iubesc
Damn.de ce trebuie sa fi asa dragut? Asa mi va fi imposibil sa te ignor
Ea a pus suflet deşi ştia că greşeşte
si am încercat sa te schimb cu altcineva, însa prima dragoste nu se uita chiar daca am vrea!
Femeile ne-au facut sa pierdem Raiul, dar il regasim de multe ori in bratele lor.
Si daca vezi ca iti dau numai raspunsuri monosilabice si nu zambesc si sunt tacuta inseamna ca sunt suparata, boule!
Girls language

| xoxo_3814 a răspuns:

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu:X

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Nu mai sunt fetita pe care o stiai u mai demult...Poate nici n`ai observat de la un timp am mai crescut

Vreau ceva doar pentru mine,ca stiu cum sa-mi mearga bine,daca ma intreb de tine...du-te tare cat te tine!

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

orice minut,e un inceput,viata merge inainte indiferent de ce ai facut,poate ai gresit, poate ai mintit,ti-am mai spus,ne vedem acolo sus

Te tin la distanta,Ma fac ca nu iti dau importantza,Situatia`i mai complicata,Sunt o fata RASFATATA

Multzi imi gasesc defecte impresii in cap,zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

Nu incerca sa ma judeci dupa aparantze,Sau dupa vorbe scoase de niste zdrentze

Am invatat sa iubesc tot ce era al meu,Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam!

Zambeste celor ce te urasc sa simta ura ta,Zambeste celor pe carere ai iubesti,sa simta dragostea ta,Iar daca vreodata cei pe care ai iubesti te vor trada,zambeste sa simta indiferenta ta

Intodeauna fetele au iubit cu inima, dar qum baietzii nu au reushit sa treaca dincolo d forme, s`au hotarat si fetele sa nu mai treaca dincolo d portofele

Chiar de-ar fii greu , tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme,tot as glumi!,pentru ca stii,viata e grea si lumea e rea,Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Barfa'i pentru prosti,deci lasa'i sa vb lasa'i sa se agite stii ca nu conteaza,in lumea printeselor nu exista rautate

Nu sunt fitoasa nici alintata dar stii ceva nu ma lua drept papusha ta!Am sa'ti mai dau inca o sansa dar intr'o alta viata,cat despre mine:nimic din ce misca nu ma misca

iubesc doar ceea ce apreciez,protejez doar ceea ce imi e mai scump,si ajung mereu unde imi propun

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic,si daca totusi am pierdut ceva,inseamna ca nu-mi trebuia!

majoritatea cred ca am numai impresii in cap,mi s`au intamplat prea multe in viata asta de rahat,si nimeni nu a fost langa mine atunci cand am avut nevoie

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca ,Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta

FAC CE TREBUIE SA FAC SA'MI FIE MAI BINE,NUMAI EU STIU,O SA FIU EXACT ASA CUM O SA FIU,VIATA MI'O TRAIESC DUPA REGULILE MELE,NU AM TIMP DE SFATURI SAU ALTE VORBE RELE

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da , insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta" ,gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc ,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

zambeste si toata lumea va zambi cu tine,razi si vor crede toti ca te droghezi

Vrei sa ma schimbi ? Schimba`te tu primul,Tu eshty doar personajul,Eu fac tot filmul

prezint realitatea exact asa cum este ea, Divertisment pentru tine, mod de viata pentru mine

Parfumul meu in bluza ta sh stilul meu in mintea ta,vei cauta PRIVIREA MEA in fiecare EA din viata ta

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA!si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special , Are zile in care parul ii sta ca naiba ,si zile in care arata extraordinar :X

Vrei bani?Banii n-o sa cada din cer!Vrei prieteni?Invata sa vorbesti sincer!Vrei respect?Invata sa respecti,sa oferi!Trebuie sa meriti tot ce ai!Sa castigi nu sa ceri!

Uneori ai nevoie d un prieten sa iti spuna acele cuvinte magice " Nu plange !Capul sus sunt alaturi de tine !Dar nu exista acel prietenTe ridici singur si pleci!

Ma vrei inapoi?Eu nu,Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

cand plangi nimeni nu`ti vede lacrima,de multe ori cand esti trist nimeni nu-ti simte durerea,de multe ori cand razi nimeni nu se uita la zambetul tau.In schimb cand gresesti toata lumea te vede.

nu prefera frumusetea care este in zadar ,ci prefera caracetru care este atat de rar :X

A fost greu si stiu ca am avut dreptate cand voi m`ati criticat! am tinut capul sus si am mers mai departe,Nu ma intereseaza ce crezi despre mine,Inainte sa spui ceva ,UIta'te la tine

Si n-am uitat, cat am plans defapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tzine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti!Cine e destept sa-nvetze,prietenii au multe fetze!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva ,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

Pentru toate lucrurile pe care le-ai ratat, ai câştigat altceva, şi pentru tot ceea ce câştigi, pierzi altceva!

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare,n-o sa uit ceea ce mi se greseste,o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Ar trebui sa inveti sa apreciezi ce ai langa tine, Ar trebui sa ma respecti,stii bine.Nu vreau sa te oblig sa stai langa mine.Dar daca tot o faci,fa-ma sa ma simt bine!

Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.

Nu sunt complet inutila,cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii

Eu nu sufar de nebunie ,ma bucur de ea in fiecare minut.

Banii nu fac fericirea,o cumpara gata facuta.

Am trecut peste ce a fost mai greu.Si nu mi-a pasat ca la bine ati fost cu mine si ca m-ati lasat la greu Am trecut peste asta inca o data.Dar acum snt o alta fata!

Eu,imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc,da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc

Hai invata sa treci peste,viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste,nu trebuie sa plangi, zambeste !

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu . da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau !

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar,nu te-ai gandit . ptr.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu ! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replik mea ![

Minti ieftin si prost,iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE !
regrete , lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri , si ai ingropat ziua de maine !

cand nu o sa mai fiu,poate ca atunci o sa'ti dai seama ce'ai avut.

As vrea sa cred vrajala ta,Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Nu am nevoie d un BAIAT sa ma simt bine,nu am nevoie de un paznic in jurul meu, am nevoie doar d LIBERTATE si d a putea fi EU

Funditaalove struck?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.inteligenta ma urmareste...dar eu sunt mai rapid!
2.este bine sa lasi bautura...insa este rau sa uiti unde ai lasat-o
3.e greu sa mergi pe a lumii cale cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie
4.adevarul n-are pret, de aia n-am de ales siti vand minciuni
5.am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii, asa ca m-am lasat de citit
6.m-am nascut normal.scoala ma tampit
7. oferta toamna-iarna:la fiecare buzz dat, primiti un ignore gratis
8.le doresc la toti dusmanii 3 masini in fata casei:politia, pompierii si salvarea
9.viata e un joc de ****.dar macar are grafica buna
10.nam bani de status, i-am cheltuit pe avatar
11.nu te deranja...sa ma deranjezi
12.de 2 ani si ceva nu mai esti in toate mintile...esti doar in mintea mealove strucklove strucklove struck
13.in dragoste, victoria barbatului este fuga
14.cand am pornit la drum, am intalnit o proasta.am incercat sa fug, mi-a devenit nevasta
15.o femeie are nevoie de 2 luni sasi cunoasca sotul.un barbat de 2 vieti sasi cunoasca femeia
16.nu doresc sa reprezint totul pentru oricine, ci as dori sa insemn ceva pentru cineva anume
17.most wonderful pairs in the world are:
heart & beat
night & moon
bird & song
rose & love
you & your smile
you & me
so keep smiling, and keep loving me
18.UPC=unirea prostilor computerizati
19.le stiu pe toate...dar is maritate
20.prietenii falsi sa-mi dea un buzz.astazi fac prezenta
poate nu toate ti se potrivesc, dar sper ca te-am ajutat
FUNDA?happyplz

| tecurex a răspuns:

OMFG cum aati putut sa scrieti atata O_O