| mariamaria3526 a întrebat:

De ce mereu cand ma simt bine cu felul in care arat si pun si eu o poza la story imi dau persoane unfollow si ma fac sa ma urasc? Realitatea e ca nu sunt urata, dar sunt mai insecure de felul meu si dau overthink des. Persoanele alea care imi dau unfollow dupa ce ma postez sunt de obicei fete si de asta ma simt eu naspa. Ce sa fac sa nu-mi mai stric ziua de fiecare data? Va rog nu ma luati la misto

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Tu esti multumita de aspectul tau? Daca da, atunci e tot ce conteaza, cam in 9 ani de zile am lucrat alaturi de sute de oameni, mai ales intre fete/femei, si ghici ce? Sunt foarte rele una cu alta, multa barfa, multa invidie, o tipa atragatoare va fi mereu atacata intr-un mod sau altul de restul femeilor, am avut o colega, 18 ani avea, foarte frumoasa, intr-o luna de zile si-a dat demisia, femei mature la 40 de ani, cu copii acasa si soti, comportandu-se ca la gradinita din invidie pe frumusetea ei, nu acuz, asta e ceea ce vad zilnic, daca as da drumul si la barfele care le zic una de alta ar iesi macel. Am dat un exemplu, daca alte tipe sunt invidioase pe tine inseamna ca e de bine, tu fii mandra de tine, acum gandeste-te, ai nevoie de urmaritori pe insta sau mai stiu eu unde ca sa fii fericita, de asta depinde starea ta de spirit? laughing
Iti bati capul prea mult.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate este vremea sa iei o puaza de la posatri, s ate fiousezi pe scoala si sa mai lasi timpul sa treaca, ca oamneii sa te apreciez emai mult, dupa lipsa aia.
oamenii se satura de la postat fete...de aceea nu vor s ate mai vada cu ce postezi.

Posteaza de acum inainte FLori!

| dullcat a răspuns:

Buna.Am impresia ca ai mai intrebat asta de pe alt cont.Pe Instagram e normal sa ai numarul de followeri dintr-o luna aproximativ egal cu cei care iti dau unfollow.Acolo nu te urmareste nimeni pentru persoana ta.Majoritatea cauta sa adune followeri sau sa castige clienti.
Eu m-am plictisit cate pagini de magazine au bifat sa ma urmareasca.Cand vedeau a doua zi ca nu le dadeam inapoi, ghici ce faceau.laughing Unfollow, ce surpriza! Not. Cu persoane sau influenceri fel de fel e aceeasi chestie, ba chiar o vezi la multe postari sub tagul follow4follow. Daca tu nu le dai inapoi, ei aleg sa nu te mai urmareasca.Multi iti dau unfollow chiar si dupa ce le dai tu follow, ca sa para ei nu stiu cum, sa dea de inteles ca foarte multi ii urmaresc, pe cand ei urmaresc doar pe cativa. E cat se poate de stupid si superficial!

Nu te mai stresa inutil, iti otravesti sufletul pentru o validare online care in realitate e fix 0. Zero.Si evident ca nu trebuie sa te dai peste cap sa aduni followeri.Repet, nu inseamna absolut nimic, nu are de-a face cu valoarea ta ca persoana.Generatiile astea vad ca sunteti obsedate de asta la fel cum ii afecta pe cei din urma numarul de likeuri de pe Facebook.

Urmareste un documentar sau doua despre cum functioneaza retelele astea sociale, sa iti mai deschizi putin perspectiva. Daca ai Netflix cauta The Social Dilemma (2020).

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te mai postezi și asta e.
Eu am renunțat demult la acest obicei și stau foarte bine cu stima de sine
Până la urmă nu am nevoie de atenția altora și cam asta e

| VoidEternal a răspuns:

Sa înțelegi că fetele sunt pline de figuri și că nu te poți lua după acțiunile lor.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nimeni nu stă să analizeze cum arata y în storyuri,oamenii sunt preocupați de propria lor viață.
Fie contentul tău nu a prezentat vreun interes,fie ele au scos alte persoane ( se practica treaba cu " follow/ unfollow" doar pentru a face urmăritori,poate nu te cunoaștea real sau în cele din urmă " invidia ".
O greșeală gravă este că te lași " afectată " de aceste aspecte,am pățit să primesc unfollow și de la anumite persoane cunoscute în real,m-am simțit prost, ca după în real să mă bage în seamă în mod natural.
Cred că trebuie să înveți faptul că ești superbă așa cum ești, suntem până la urmă făcuți după chipul și asemănarea lui Dumnezeu, eu nu cred în ideea de om urat, poate nu este " genul meu" dar cu siguranță în ochii altui om este perfect.
Și dacă tu nu te placi și ești insecure evident că aceste " sentimente" nu o să dispară.

| FindMyName a răspuns:

Sa te axezi pe tine, nu mai băga pe ceilalți în seamă.

| xkhldhoudody a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ti stergi Instagram ul. O zic cu cea mai mare seriozitate si cu cea mai mare empatie fata de situatia ta, ptc si eu am fost asa intr-un punct.
Social media ul iti strica toata viata, te face sa te crezi urata, ca nu meriti nimic, doar ca niste fete ti au dat unfollow.
Fa o pentru tine si pentru sanatatea ta. Tot binele din lume ti l doresc.

| anonymous1528 a răspuns:

Ca ești urata fa