| coolgirl97 a întrebat:

Deci... am un baiat in a8a il plac enorm. si el pe mine!
Ieri am vb cu el pe mess si m-am cuplat cu el... Dar am o problema inainte nu imi era rusine de el, eram deschisa cand se dadea la mine dar miercuri cand va incepe scoala o sa mor cand o sa il vad stiind ca acum e al meu big grin!

Ce ma fac crying

Nu am problema cu restul baietilor sunt deschisa spre ceva nou ...Tin mult la baiatu asta si nu vreau sa il pierd...[nu am mai avut prieten... si nu i-am zis asta pentru ca nu are rost ]. el tine mult la mine pentru ca eu nu pot sa fiu cu el decat in secret doar unele pers o sa stie. Si i-am zis sa isi caute pe alta ca va fi ok. dar el ma vrea pe mine love struck:X

help o sa inghet in fata lui rolling on the floor

dc cu ceilalti nu am probleme [pe restul daca ma pui sa ii imbratisez non stres da cu el I don't want to see]?

vai morr crying

Răspuns Câştigător
| Drolja a răspuns:

Draga mea, calmeaza te, dupa cum stii, daca te stresezi mai tare o sa complici lucrurile iar prietenul tau va crede ca nu te simti bine in preajma lui sau ca iti cauzeaza batai de cap.
In primul rau vreau sa iti spun ca asta e dragostea! big grin Sa fii indragostita inseamna sa ai emotii, fluturasi in stomac.pur si simplu sa iti vina sa lesini!
Te ai uitat si tu la filme, nu? Despre asta este dragostea! Persoana pe care o iubesti iti da fiori, simti furnicaturi e ceva minunat sa fii indragostit. Deci, pot spune cu tarie ca e normal sa te simti emotionata in fata lui, doar ca nu trebuie sa iti fie frica, nu ai nici un motiv. happy Intelegi?
Eu cred ca tu ai facut o greseala: NU trebuia sa va 'cuplati' pe mess. E ca si cum te ai casatori pe mess. Suna ridicol, nu? Ei bine, nu ai nici o garantie ca totul e sigur. Ca nu ti a facut o farsa, sau ca nu era altcineva pe adresa lui. Acum, poate exagerez, dar crede ma cel mai bine e face- to - face.
De ce? Pt ca daca erati face to face vedeai cum reactioneaza, il puteai privi in ochi, erai mai sigura pe cuvintele lui, erati intimi si de ce nu, poate iti primeai si un sarut! tongue
De asta iti spun e mult mai sigur intre doi ochii, data viitoare te rog fii atenta la asta!

Am inteles ca il iubesti si ca abia astepti sa l vezi, dar nu te ambala! Nu ai de ce. Gandeste te ca e acelasi prieten de inainte cand va intelegeati fara nici o problema, numai ca acum e ceva mai apropiat. Gandeste te ca poate si el are aceleasi emotii. Stapaneste te. Trage aer in piept. Doar nu o sa te manance.
Gandeste te la ceva care te face sa te simti stapana pe tine! Cand simti ac te apuca iar cu fiori. gandeste te ca esti cea mai frumoasa din lume!
Mai gandeste te ca daca prietenul tau te va vedea emotionata, ca ti e cam frica de el si astea. el va crede ca nu il placi sau ca te face sa te simti incomod! si va cauta o alta fata care nu e asa de timida si fricoasa ca tine. big grin

Deci, recapitulam:
1. Asa e sa fii indragostit. Fluturasi in stomac. E un bonus care ti l aduce iubirea. happy
2. Nu te mananca! nu are ce sa iti faca. Ia taurul de coarne!
3. Si el are emotii!
4. Nu vrea sa vada ca esti necontrolata!
5. Esti cea mai frumoasa.
6. Ce naiba! E pastele! Bucura te de zilele astea! Nu are rost sa risipesti timpul cu iluzii! Totul va fi bine.

Sper ca te am ajutat!
Sa fiti impreuna pana la 100 de ani! tongue

8 răspunsuri:
| B3happy a răspuns:

Oh. te inteleg, crede-ma si eu trec prin astalaughing. Chiar nu am nici o problema in a vorbi cu ceilalti baieti, dar cand sunt langa el ma inrosesc la fata si zambeschappy. Este vorba despre un baiat din buzau, ne cunoastem. vorbim pe mess, dar inainte sa stiu ca ma place nu aveam nici o treaba. Radeam, ne distram cu ceilalti. Dar s-au schimbat lucrurile... acum m-am obisnuit si eu si vorbim ca oamenii. laughing dupa ceva timp o sa vezi ca si la tine o sa se intample la fel, crede-ma :* te pop si numai bine in relatie :X [plz da-mi si mie fundita :*]

| Wildie a răspuns:

Mai si intrebi? Pentru ca il placi si eu fac la fel ca tine

| Gaabi32 a răspuns:

Tot ce ai de facut e sa fi sincera cu el.Te iubeste va intelege si te va ajuta sa treci peste asta. Spune-i tot ce neai spus noua va fi mai bine si el va capata incredere in tine. Daca nu poti sa i zici asta fata in fata zi pe mess la tel sau ii dai intrebarea asta de pe tpu.bafta:X

| myru_6393 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta o sa ie mai greu la incpeut dar cu timpul o sa te obisnuiesti big grinsi nu o sa it mai fie rusine

| coolgirl97 explică:

Deci.
m-am sarutat cu el acum 2 zile...mereu cand ne intalneam intervenea ceva...

mi-a marturisit ca ma iubeste ...si totul e asa frumos. multumesc mult pentru sfaturi!

| VladsBoss99 a răspuns:

Fi sincera directa il iei totusi mai usor daca te iubeste va intelege

| Claudia a răspuns:

Pentru ca il placi mai mult laughing. Nu te schimba straight face el te place cum esti, daca vei fi schimbata o sa-l lasi confuz si o sa-l pierzi tongue ...Si e altfel pentru ca e primul tau prieten si nu e un baiat oarecare tongue. Fi aceeas si o sa fie bine! love struck Succes

| Piableu a răspuns:

Pai.poarta-te normal cu el, deschisa, doar ca stai in brate la el, saruta-l ( frantuzeste, cu limba, e super ), si incearca sa te apropii de el, vorbiti despre orice, etc.
Nu fi distanta, ca nu va merge.