| anonim_4396 a întrebat:

E un băiat de care îmi place, dar sunt destul de sigură ca el nu ma place, e dragut cu mine, mi-a luat ciocolata de valentine's day, cand ne vedem ma tine in brate si ma pupa, îl iubesc dar nu cred ca e reciproc. Cum imi dau seama daca tine la mine măcar, sau daca ceea ce simt pentru el e reciproc?

Răspuns Câştigător
| Peli75 a răspuns:

Aici pot fi 2 variante:
1. Te place, după gesturile care le face
2. Vrea doar o aventură cu tine, și aceste gesturi le face doar a te putea face să cazi în plasa lui
Părerea mea este că ar trebui să vezi dacă el îți va spune asta.
Încearcă să-l,, tragi de limbă" și să-l întrebi chestii care duc la subiectul relație amoroasă

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce anume te face sa zici ca nu te place? daca te strange in brate, te pupa...
de ce crezi ca nu este "reciproc", fata de tine?
asta cu testatul iubirii e cam greu trebuie sa ai ceva experienta de viata ca sa iti dai seam
sunt sotii pe care barbatii le inseala de exemplu si ele nu stiu niciodata si reciproc
ca sa ajungi la nivelul in care sa iti dai seama ca cineva chiar te iubeste sau doar simuleaza asta iti trebuie ceva ani de experienta si sa cunosti mai multa lumea

voi sunteti la varsta la care iubirea e ceva mai mult o notiune

insa poti sa vorbesti deschis cu el, si sa-l intrebi " -hei amice, tu tii la mine? sau ma vezi doar asa ca pe colega ta de banca?"winking happy

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te place va veni sa-ti spuna singur.
Daca nu te place, nu-ti va spune nimic.

| CosminCD a răspuns:

Comunicare deschisa. Vorbeste cu el, dar ai si grija ca unii doar profita.