| anonim_4396 a întrebat:

Heihappy!
As vrea un sfat.Este vorba de prietena mea cea mai buna.
De ceva vreme parca nu mai imi zice toate lucrurile, cum facea inainte.Sau poate doar eu imi inchipui asa. I-as spune asta si ei dar mi-e frica sa nu se supere, sau ceva. I-am zis ca uneori ma omoara ca nu imi zice ceva si apoi aflu de la altcineva si mereu am impresia ca nu are incredere in mine. Iar ea a pus emoticonul acela ca rade (laughing )(vorbeam pe mess). Acum de exemplu era o faza cu un baiat care o placea. Ea are prieten.Si baiatul care o placea nu stia.Prietena mea sa certat cu iubitul ei si a plans. Mie mi-a spus ca sa certat cu el dar nu mi-a spus ca a plans.Si baiatul care o place m-a intrebat de ea si mi-a zis ca a plans.
Chiar nu stiu.Eu tin mult le ea.Mereu ma ajutat si si eu pe ea.De ce am impresia ca nu mai are incredere in mine?
Multumeschappy

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fiecare posedam o chestie numita intimitate. E bine sa ai prieteni(daca te tine buzunarul si timpul) chiar si cei mai buni prieteni. Dar nu esti obligat sa le spui toate chestiile lor.La fel cum ei ar trebui sa inteleaga ca uneori ai nevoie sa iti rezolvi problemele singur

| Bacemi a răspuns:

Probabil nu ti-a spus pentru ca avea impresia ca o cunosti. Si ca stii ca daca e afectata plange. Poate a preferat sa mediteze singura o vreme. Uneori singuratatea te ajuta mai mult. Nu trebuie sa o acuzi. Intelege ca uneori simti ca e mai in regula sa vorbesti cu tine si atat. Cand o vezi mai posomorata intreab-o : E totul in regula? S-a intamplat ceva? Pot sa iti fiu de folos? Nu imi place sa te vad asa. E singura cale prin care vezi ce gandeste si ce loc ai tu pe acolo. Iti poate spune ce simte sau doar ca prefera sa fie singura. Asculta ce are de spus si respecta decizia ei, fara insa a uita sa ii amintesti ca vei fi acolo mereu.

| DeadAngel a răspuns:

Nu stiu las-o si tu putin, poate are nevoie de putin timp singura, sau poate i se pare ca o sufocii, cel mai bine e sa vb ca ea, fata in fata nu conteaza daca se supara. ca prietene aveti obligatia sa ca vb cat se poate de clarhappy:*