| DeliaMaria123 a întrebat:

Hei happy
Prietena mea cea mai buna se crede cea mai frumoasa si acum ceva timp era vai de capul ei, vorbeste cu fostul meu iubit ca prieteni cica, si nu i-am zis nimic, mereu se crede cea mai frumoasa, si zice vai ce urata si mai nu stiu cum e nu stiu cine, apoi ii lasa comm la poze cu vtm, inm
Si mereu face figuri, si fite, si mereu ma lasa balta cand are cu cine sta, ex azi a zis sa mergem afara, apoi mi-a zis ca se duce cu altcineva, si eu nu prea am cu cine sa stau si as vrea si un sfat ..cum sa imi fac mai multi prieteni.
Inainte ea avea ciuda pe mine ca totii ziceau ca s mai frumoasa decat ea.
As vrea niste faze sau cum sa ma comport cu ea, sa se simta aiurea sau sa se simta si ea cum ma simt eu, vreau sa imi ziceti ce faze trebuie sa-i fac, si fara sa ziceti sa o las asa, ca trb sa plateasca, ei niciodata nu-i pasa daca ne certam si vreau sa ma schimb sa i arat ce pot eu, dar nu stiu cum.
Funda la cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Trateaz-o cum te trateaza si ea,cu indiferenta, cred ca isi bate joc de tine, nu poti numii o astfel de persoana cea mai buna prietena.e o falsa, deci trateaz-o cum te trateaza si ea, sau renunta la ea mai bine ca poate mai incolo o sa regret ca n-ai renuntat acum.

| watashiwa a răspuns:

Ai zis cumva prietena cea mai buna?! Hmm... Astfel de fete nici macar un procent nu sunt prieten. (Doar sa stii happy )
Pai, poti sa o copii. Adica sa vorbesti despre hainele ei, sa le critici (chiar daca ea nu o face), dar intr-un mod subtil. Spune-i ceva de genu' : "Arati... umm... diferit. " / "Te-ai ingrasat, sau mi se pare?". Flirteza 'modest' cu baietii la care tine sau care sunt mai aratosi, cu ex-ii. Stai mai mult timp cu alte fete, mai tari decat ea. Si cand zice ca-i cea mai frumoasa, zi-i ca Z sau X e mai la moda, mai frumoasa, mai buna prietena, sau ceva de genul. Fii mai certareata cu ea. Si daca va certati, niciodata sa nu-ti ceri scuze, chiar daca ai gresit. (De asta nu-i pasa cand va certati, caci esti prea buna si tii prea mult la prieteni). Arata-i ca ai si tu madrie. Asa mi-am castigat respectul cu fetele de acest tip. Atentie! Sa nu-ti iai nasul la purtare. Nu trebuie oricum sa te schimbi. Va fi o mica joacawinking Bafta :*