| pursisimpluofata a întrebat:

Deci imi place de un baiat de cateva luni si suntem buni prieteni.La un moment dat mereu stateam impreuna (si acum o facem,dar nu asa de des), dar am aflat ca o fata il place si de atunci tot incearca sa il faca sa o placa.Relatia dintre ei doi este ca relatia dintre mine si el, doar ca ea mereu isi bate joc de mine ca il plac si mereu se baga intre noi doi.Se tot tine dupa el si mi se pare ca el o place, dar azi a zis ca nu o place si nu a placut-o niciodata si a zis ca ii place de alta fata.Acea fata i-a zis ca il plac si ea mi-a zis ca el nu ma place dar nu stiu ce sa cred deoarece se comporta foarte dragut cu mine si prietena mea buna care e prietena cu el a zis ca el incearca sa caute subiecte de discutie dar nu cred asta.
Ce vreau sa intreb este:cum pot sa il fac sa ma placa si sa scap de acea fata?

1 răspuns:
| cristina35xy a răspuns:

Saruta-l! E cea mai buna soluție pentru problema ta. Daca tu esti acea fata pe care o place iti va răspunde, dacă nu mai sunt si alti baieti.