| Loredanachirița6 a întrebat:

Hello TPU!
In ultima vreme am impresia ca un coleg de la mine din clasa incearca sa-mi transmita ca ma place. Zic doar,, am impresia'' pentru ca s-ar putea sa ma insel, de aceea vreau parerea voastra. As putea sa ma duc sa-l intreb direct si sa nu stau sa cer pareri pe internet dar nu vreau sa stric prietenia cu el.
Am observat in primul rand ca se uita la mine destul de des...cand intru in clasa, cand stau in spatele lui cu cateva banci se intoarce sa ma priveasca, m-a luat neasteptat in brate de 2 ori si a baut din sticla mea de apa fara sa-i dau voie. Insa cand a fost intrebat de prietena mea daca ma place a zis ca nu (eram de față). M-am gandit ca poate doar mi se pare si asa e felul lui de a fi. Mentionez ca este zodia gemeni, daca ajuta la ceva. laughing El nu pare a fi o persoana timida, fiindca este foarte sociabil si vesel.
Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cei din zodia gemeni sunt duplicitari, putand mintii cu foarte mare usurinta.
In general au vieti duble si le plac jocurile periculoase.
Iti pot arata ceva in fata, dar ei sunt taman invers.

| CIaudiu a răspuns:

Daca i-ai face cateva avansuri nu cred ca s-ar supara. Deci daca iti place de el poti incerca sa te apropi subtil de el prin anumite gesturi.

Sau, poti sa te duci direct la el sa ii explici toate lucrurile pe care le-ai observat in mod special ca le face la adresa ta si cu rugamintea de a fi sincer sa-ti raspunda daca ii place sau nu de tine mai mult decat ca niste simpli prieteni, si ca indiferent de raspuns nu va afecta cu nimic relatia voastra de prietenie.

| tortilă a răspuns:

Buna! Noi credem ca ii place tine, cel mai bine este sa incerci sa vorbesti mai mult cu el si sigur o sa-ti dai seama. Te pup si bafta!

| Animuratica a răspuns:

In acest caz, trebuie sa observi si cum se comporta cu celelate fete din clasa, e genul de baiat care imbratiseaza pe oricine? Daca da, atunci nu inseamna nimic.