| Giuly342 a întrebat:

Hey. Am un catelus, vreau sa l invat sa'si faca intr-un loc anume nevoile, cum pot sa il invat?

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

Giuly, fa-i un program. Iesiti dimineata 5 minute, undeva la pranz mai iesi cu el 5 minute si seara tot asa. El are reflexul sa-si marcheze zona, asa ca vrea nu vrea o-sa isi goleasca 'rezervorul' si apoi cu timpul o-sa ii intre in reflex, o-sa se invete. Totul e sa-i acorzi si lui 15 minute din viata ta, daca nu ai timp mai mult.
Cel putin asa am vazut la prietenii mei ca fac si nu au probleme de genul 'face prin casa'

Sper sa-ti fi fost de folos ce-am spus eu aici happy

2 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Citește aici și te vei lămuri:
http://www.zooland.ro/......-6847.html
Când aveam un pechinez, m-am luat după ce a spus acolo și m-am lămurit.
O zi bună!

| Popovici_Stefan-Vlad_1995 a răspuns:

Cam greu... dar se poate... cel mai usor e sa-l inveti sa faca afara