| elNino212 a întrebat:

am fost exmatriculat de la scoala fara drept de reinscriere din data de astazi. Motivul a fost urmatorul, fusesem cu un coleg la un magazin din afara scolii sa imi cumpar tigari. Dupa achizitionarea pachetului, in drum spre iesire din magazin colegul meu a furat un bax de bere. Am fost cu el la scoala unde am consumat bauturi alcoolice. Dupa cateva zile a venit patronu magazinului la director cu o filmare video cand colegul meu lua bautura. Acum, diriginta mi-a spus ca am 5 zile la dispozitie sa fac o contestatie pentru a se face consiliu administrativ care ne va decide inca odata soarta. In principiu pe mine ma intereseaza sa reusesc sa ma reinscriu la alt liceu din semestrul 2 ca sa nu pierd un an degeaba. Contestatia pe care trebuie sa fac trebuie sa aiba argumente puternice impotriva celor ale directorului, pentru a primi o pedeapsa mai usoara. Puteti sa ma ajutati cu cateva idei?

1 răspuns:
| seen a răspuns:

Te poti inscrie pana in semestrul 2 la orice liceu te accepta fara sa faci contestatie daca vrei sa faci contestatie si sa castigi dai preietenul la oparte si sustii ca el ti-a spus ca lea cumaprat si nu l-ai vazut cand a furat baxu de bere