| RockOut4ever a întrebat:

M-am gandit mult si cred ca ar fi bine sa rup prietenia cu una din cele mai bune prietene, deoarece in ultima vreme se imprieteneste numai cu dusmanii mei si daca ii zic ca ma deranjeajza zice ca ce nu e vina ei, ca eu nu vreau se imi fac prieteni ceea ce ma deranjeaza foarte tare pentru ca am o gramada de prieteni din scoala si in plus ea se imprieteneste doar cu persoanele care mi-au facut rau sau pe care le urasc. As vrea sa ii scriu un mesaj prin care sa ii zic ca as vrea sa rupem prietenia, etc... dar nu prea stiu ce sa scriu in el. Putezi sa ma ajutazi? MS :* DAU funda

Răspuns Câştigător
| Hikari a răspuns:

Am ajuns sa nu ne mai intelegem aproape deloc, si sa stii ca sunt foarte suparata pe tine, ar fi mai bine ca noi 2 sa nu ne fim cunoscut vreodata, imi doresc acest lucru, pentru tot ce mi-ai facut, prietenia noarta nu are rost.
Parerea mea ar fi sa nu te certi cu ea, incearca sa vorbiti si poate rezolvati problema, nu este prea bine alegerea ta, asa am gandit si eu odata si ti-am scris mesajul care i l-am trimis si eu prietenei mele, tot asa vroiam sa nu mai fiu prietena ei niciodata, dar dupa am regretat. Cel mai bine ar fi sa nu te certi cu ea sau sa ii dai un mesaj cum ai vrut tu, cel mai bine ar fi sa discutati. Si totusi eu zic sa o lesi sa aiba ce prieteni vrea ea, chiar daca pe tine te deranjeaza. Nu te certa nu are rost. Doar ignor-o sau trateazaz-o cu indiferenta sau cu sictir. Sper ca ti-am fost de ajutor!happywinking