| PpyuiCornelyaa a întrebat:

Ieri am adormit mai mult decât trebuia și am sărit foarte repede din pat însă fix in momentul acela mi-o amorțit piciorul și am căzut. Apoi mi-am revenit. Am mers la școală și când m-am întors nu mai puteam sta pe picioare. Mă durea foarte tare picioru și mai mult am stat in pat. Mama mă tot sperie că umblu cu burta pe afara și din cauza aia se întâmplă asta, deși nu cred, voi ce sfaturi mi-ați da, sa o cred sau nu?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.E vorba de circulatia sangelui, nu de faptul ca umbli cu topuri/bluze crop. Daca dormi in pozitii aiurea e posibil sa amortesti, sa te trezesti si cu carcei, deci ai grija.La scoala iarasi stai multe ore in acelasi loc, prin urmare e de asteptat sa amortesti, cauta sa iesi mereu in pauze, sa te misti.Gimnastica zilnica sau vreun sport faci? Ti-ar prinde bine.