| Kenny a întrebat:

Mese copioase si rare sau mese mici si dese? De ce? Argumentati.

7 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Mai bine este sa mananci cate putin si sa respecti cele 3 mese importante ale zilei. dimineata, dupa amiaza si pana in 6 seara.
Deoarece ca nu pui mult pe tine.si stomacul are timp sa digere ce ai mancat, pe cand daca mananci ceva foarte bun si mananci ca un(porc) te doare si burta, nu poti face nici prea multe si afectezi si digestia.

| User a răspuns:

Mari, copioase si dese.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Mese copioase si rare, pentru ca nu imi traiesc pentru a manca toata ziua si sa mai am timp si de altceva, nu numai de mancat putin si des.laughing

| skinnylove a răspuns:

Mici si dese pentru ca sa poti digera mai usor mancarea si ca sa nu te ingrasi

| Adina_3463 a răspuns:

Mici si dese, pentru ca si corpul sa poata arde acele calorii mai repede, si ca stomacul sa nu "mearga "in gol si sa nu faci ulcer.

| Creolina a răspuns:

Eu sunt sportiva de performanta si iti recomand mici si rarewinking daca nu vrei sa iei proportii sh depinde sh de organism ...de exemplu stomacul meu digera incet deoarece eu manank 3 mese pe zi si nu prea copioase sh datorita faptului ca manank incet nu se pune pe mine ce mananc sh imi asigur o digestie buna ...Inca un sfat mie mi-a recomandat nutritionistul dupa fiecare masa sa mananci si un fruct de preferat un mar, portocala sau kiwi deoarece ajuta la digestie sh apoi sa te relaxezi 10 minute sh apoi poti sa-ti reiei activitatie. Sper sa te ajute pup :*. Funda?batting eyelashes

| Creolina a răspuns:

Eu sunt sportiva de performanta si iti recomand mici sh rarewinking daca nu vrei sa iei proportii.de exemplu eu manank 3 mese pe zi si nu prea copioase, datorita faptului ca manank incet nu se pune pe mine ceea ce manank sh imi asigur si o digestie buna. Acum depinde sh de organismul fiecarui om. Spre exemplu stomacul meu digera foarte incet ceea ce este bine pentru ca manank mai putine mese pe zi (3). Inca un sfat dupa fiecare masa este recomandat de nutritionist sa manaci si un fruct de preferat sa alegi intre mar, portocala sau kiwi deoarece ajuta la o digestie usoar sh fara crampe stomacale. Apoi relaxeaza`te 10 minute sh dupa aceea iti poti relua activitatile(acest lucru feteste stomacul de orice boala deoarece se odihneste in acele 10 minute in care u stai sh organismul intra ih repaos). Sper sa te ajute sfatul meu. Funda?batting eyelashes