| CristinaBabu11321 a întrebat:

Neata! Sunt foarte trista si nu stiu cum sa imi revin. Maine dimineata ar fi trebuit sa plec la mare cu familia dar se pare ca nu mai plec nicaieri. M-a vazut tata ca imi fac bagajul si m-a intrebat unde plec. Cand i-am spus de mare a zis ca ii pare rau dar el a uitat si ca nu poate merge pentru ca are altceva mai important de facut si ca lui oricum nu ii place la mare si sa merg cu mama.
Plang de nervi si nu imi pot reveni! Nu pot sa inteleg cu ce am gresit, ce am facut de merit asta? Chiar credeam ca o sa fie perfect si imi facusem iluzii sad

Exista oare vreo sansa sa il conving sa anuleze prostiile lui si sa mearga cu noi? Cum il pot convinge?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca are treaba, nu, nu poti sa il convingi. Scuze, dar te comporti ca un copil mic care nu poate intelege ca oamenii mai au si treaba, ca poate nu le place sa faca un anumit lucru ori sa mearga intr-un anumit loc. Mergi cu mama ta daca iti doresti atat de tare iar ea vrea sa mearga cu tine. Daca nu, asteapta. Poate vor mai fi si alte ocazii.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Comportamentul tau si plansul sunt un pic copilaresti, de parca nu ai intelege cand adultii spun ca nu pot merge fiindca au chestii mai imporatante de rezolvat.
Ai totusi 16 ani si este de asteptat sa intelegi macar atata lucru...
Nu vad totusi ce-i atat de grav, cand ti s-a spus ca poti merge cu mama ta, deci vacanta nu se suspenda, dimpotriva, tu si mama ta veti putea avea o vacanta pe cinste, asa ca fetele!
Sunt situatii cand nu ai ce sa convingi pe nimeni, fiindca de acea situatie importanta poate depinde situatia financiara a familiei si cine stie, poate chiar o rezolvare a unei probleme f importante.

suntserios
| suntserios a răspuns:

L ai întrebat care sunt "prostiile" lui? Poate omul munceste ca sa ai ce manca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Plang de nervi si nu imi pot revenii!
Plângi până se termină nervii.

| Alverto a răspuns:

Salut
Depinde și de ce treabă are, daca e vorba de job nu poți face nimic, in schimb daca e vorba de altceva mai neînsemnat cum ar tunsul gazonului sau ajutarea cu ceva a unui prieten îl poți convinge prin a ii spune cât de mult înseamnă asta pentru tine, daca ai note bune și că te-ai străduit cu greu să obții acele note bune. Arata-i că merită să mergeți, mai ales pentru a petrece mai mult timp împreună.