| daniela_9291 a întrebat:

Nu stiu ce sa faccrying!

Nu vreau sa ma indragostesc.Am placut un baiat care s-a comportat ff urat cu mine, l-am uitat e ok, dar am suferit mult, mult de totsad
A aparut un alt baiat, il cunosc de mult, dar nu-l bagam in seama, imi era indiferent.Se comporta foarte frumos cu mine, imi zambeste, sta mereu pe langa mine, ma priveste, dar totusi eu nu cred ca ma place.
Nu as vrea sa il plac fiindca mi-e teama, celalalt baiat imi dadea si el semne ca ma place, dar nimic adev.
Ce sa fac? nu stiu ce sa fac...ma aflu intr-o stare proastaacrying

6 răspunsuri:
| Catenstein a răspuns:

Nu te grabi daca nu te simti in stare sa faci din nou asta "NU O FACE"sincer stiu prin ce treci e o perioada ff grea.pentru ca e posibil sa regreti dupaia...cand o sa fi sigura pe tine atunci sa o faciwinking

| dan_2834 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.nu cred ca ar trebui sa ii acorzi o asa mare importanta din moment ce nu esti sigura ca te place.Nu are rost sa te amagesti pentru ca apoi o sa ai de suferit si o sa patesti ce ai patit si mai inainte cu acel baiat. Daca zici ca se comporta cu tine asa cum se comporta inseamna ca te place, ca ii esti simpatica dar asta nu inseamna ca ar putea fi indragostit de tine., cel putin asa cred. Daca i-ar place ceva mai mult de tine intr-un mod deosebit cred ca ti-ar spune.Incearca sa obseri comportamentul lui fata de alte fete sau cu alte fete sa vezi daca cu tine se comporta intr-un mod mai special. Daca asa este inseamna ca te place mai mult, daca nu doar ca ii esti simpatica si asa e felul lui de a fi si de a vorbi cu fetele.Nu trebuie sa te afli intr-o stare proasta din cauza asta...numai ca trebuie sa gandesti inainte sa tragi o concluzie pentru ca risti sa suferi. Sper ca te-am ajutat.bafta in continuare!

| marculescumihai a răspuns:

Asteapt sa-ti treaca starea asta prosta,nu-i bine sa iei decizi acum. Apoi pur si simplu,parere proprie,este sa risti si sa vezi ce iese, Nu stii niciodata pana nu incerci.E posibil sa regreti mai tarziu. Daca nu iese cum ai vrut poti oricand sa dai uitarii, dar nu o sa ti minte ceva ce nu s-a intamplat.

| Intuneric a răspuns:

Ciudati sunt Oamenii si totusi precum florile de sensibili.
Daniela, Deagostea este si ea un sentiment dar care se deosebeste de Iubire. Teama Ta este corect justificata? Daca ai suferit e necesar sa ai rabdare si sa privesti in ochi pe baiatul care te doreste si transmitandu-i seriozitatea Ta odata cu durerea care nu mai doresti sa se repete si fara sa-i spui baiatului nimic in vorbe, intreaba-l ce simte dupa ce i-ai transmis acest mesaj telepatic.
Daca simte mesajul inseamna ca e demn de prietenia Ta si poti sa nu-Ti fie teama sa Te indragostesti.
Ai gija! ca, atunci cand el simte mesajul Tau inseamna ca nu Te invita la sex ci lasa loc mai intai la respectul cuvenit de la inceputul relatiei. Exista si baieti sau fete care incearca persoane doar pentru interesele meschine dar nu sunt cazuri dese in Lumea aceasta. Cu timpul ai sa descoperi ca multe care le par multora anormale, ca sunt normale si invers dar nu toate au aceasta regula. Adica, unele sentimente umane e bine sa fie intelese ca i-si au rostul lor asa cum sunt de la Natura. Fi sincera cu baiatul si vezi ce simte. Nu e nevoie de Filozofie in viata Oamenilor ci de sentimente si simturi curate.

| Patry a răspuns:

Comporta-te frumos cu acel baiat si nu-l respinge, pentru. ca o sa iti fie foarte bine sa ai un iubit inteligent, bun la suflet decat sa ai un iubit la care se dau toate fetele.
Si tine minte: nu te duce la baietii la care trag toate fetele poate are o frizura cool sau ma rog... uitate la generozitatea lui si la educatia lui. Nu conteaza banii, frumusetea, sau la imbracamintea lui... stii la ce ma refer.

| lillylovepuffy a răspuns:

Buna Daniela!
Imi pare rau ca ai suferit in trecut, dar ma bucur ca ai reusit sa depasesti acele momente dificile, admir foarte mult fetele care au puterea de a merge mai departe chiar daca simt ca au ajuns la capatul puterilor. Sfatul meu ar fi sa incerci sa il cunosti mai bine pe acest baiat, dar fara sa ii lasi lui impresia ca te-ar interesa in mod special. Incearca sa petreci mai mult timp in compania lui, dar ca simpli amici. Nu trebuie sa ai anumite dubii in ceea ce privesc sentimentele lui fata de tine doar pentru ca ai avut o experienta neplacuta in trecut. Fiecare om este diferit si merita o sansa, iar uneori fara sa ne dam seama nu vedem persoanele din jurul nostru care intr-adevar merita aceasta sansa. Incearca sa afli ce parere are el despre tine dar intr-un mod discret, iar daca tu consideri ca el este sincer ar trebui, in primul rand sa iti acorzi tie o sansa, iar in al doilea rand lui. Acum depinde si ce simti tu pentru el, daca sentimentele tale nu sunt sigure, cel mai bine ar fi sa nu ii dai sperante si sa te comporti cu el ca si pana acum.
Sper ca ti-am fost de folos. Succes pe mai departe!