| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna care este si colega mea de banca, s-a despartit de prietenul ei de Craciun, dupa 4 luni in care au fost impreuna... Acum ea este cu altcineva.
Fostul ei prieten este din acelasi cartier cu mine dar eu nu stiu pe unde sta.
azi dimineata mi-a cerut id-ul fostul ei prieten ca sa vorbeasca cu mine iar dupa amiaza mi-a spus sa vin in fata parcului ca vrea sa fie cu mine.
Bineinteles ca i-am zis sa ma lase in pace, ca nu imi place de el,( desi il cam simpatizez, arata foooarte bine, mi-a placut de el inca de cand a inceput relatia cu prietena mea )...
Acum ce sa fac? Nu vreau sa imi stric prietenia mea pentru un baiat, chiar daca ea este acum cu altcineva, cred ca inca mai tine la el, dar nu vrea sa arate.
Cateva sfaturi, va rog? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| AdeeMaria a răspuns:

Pff...ce situatie ciudata.thinking
Deci practic, fostul iubit a celei mai bune prietene a tale te place si tu la fel. :-s
Eu nu as risca sa imi risc prietenia pentru un baiat si cu siguranta ea mai are sentimente pentru acel baiat,fiindca in cateva zile, nu dispar asa de repede.
Totusi, poate daca o iei cu incetisorul, si ii spui situatia, te va intelege... pentru ca iti este cea mai buna prietena si ar trebui sa fie alaturi de tine si la bine si la greu. happy
:*
Singurul meu sfat e sa stai de vorba cu ea. Si ai pute-o intreba asa, fara a te da de gol : "Spune-mi, tu il mai iubesti pe x " rolling on the floor
si eu mai fac din asteasmug

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta, poate nu o deranjeaza sa fi cu fostul ei prieten

| MasterOfDisaster a răspuns:

Inainte sa ii raspunzi ceva baiatului, ar trebui sa o intrebi pe prietena ta in legatura cu sentimentele ei pentru baiatul respectiv, fara sa mentionezi de posibilitatea ca tu sa fii cu el.
Depinde de felul in care e prietena ta, daca e suparacioasa, incapatanata, etc.
Cel mai bine ar fi uiti de fostul prietenei, deoarece chiar daca nu mai simte prea multe pentru el, ar putea simti ca o tradezi. Daca nu vrei sa risti prietenia ta, atunci mai bine o lasi balta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai intreab-o ce sentimente mai are pentru el. Oricum daca iti e cu adevarat prietena te va intelegewinking! Daca il iubesti accepta, nu uita ca nimeni nu e in stare sa faca tot ceea ce suntem noi dispusi sa facem pentru ei.