| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu are niste probleme, spone ca il doare capul si de multe ori aude niste voci in minte, ca un fel de halucinatii ce poate fi, este bolnav? ajutati-ma va rog

8 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Păi, dacă zice că aude voci şi-l doare capul… poate fi un început de dereglare psihică. Eu zic mai bine să-l duci la un control medical, să-l vadă un medic; poate s-a lovit într-o zonă a capului şi astea sunt efectele. Deşi, sincer, eu zic că ar trebui să mergi cu el şi la un control psihologic… nu prea e de bine.
Medium nu cred că este, că nu suntem în filmele SF; deci asta ar fi singura explicaţie. Dar, repet, mergeţi ambii la medic – el la control şi tu să-l susţii orice s-ar întâmpla. Asta îi va fi de ajutor, să te ştie lângă el.winking

| Dizzydizz a răspuns:

Poate e racit,are febra si de la asta se trage,sau totul e in imaginatia lui.
poate fi din cauza ca e prea stresat, nu stiu.
poate renunta la jocuri[daca se joak] sau la alte preocupari si sa doarma mai mult in timpul zilei...
daca problema persista poate vizita un psiholog, sau sa ceara aici pe TPU un id al unui psiholog.

| annna a răspuns:

Mai bine ii spui sa mearga la un control...cred ca isi imagineaza el diferite chestii

| Skittles19 a răspuns:

Buna lary!
Ar trebui sa mearga la medic. Depinde ce se intampla cu vocile alea. Daca il "indeamna" la ceva poate fi inceput de schizofrenie. Te rog sa ai mare grija de el!
Multa sanatate!
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| darrio2007 a răspuns:

Probleme la mansarda.Du-l la doctor.

| catalin188 a răspuns:

De la metadona se trage

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Spune-i să meargă la un control.

| Katalin02 a răspuns:

Eu zic sa-l duci la nebuni, clar daca aude voci in minte a luat-o razna si e sarit rau de tot de pe copca, imi pare rau dar prietenul tau numai are mult de trait happy in curand se va arunca de pe bloc in cap.