| милaя a întrebat:

Prin ce se deosebeste starea de miscare de starea de repaus a unui corp? d-au funda!

3 răspunsuri:
| AndreeaDeeeea a răspuns:

Pai cand un corp se afla in miscare, se deplaseaza si cand un corp se afla in repaus, sta pe loc. sper ca te-am ajutat... funda?

| Gritsco_Vitalie_1997 a răspuns:

În timpul stării de repaus corpul este inert față de tot ce îl înconjoară, în mișcare iese din starea de repaus dar orice corp este mereu în stare de repaus față Soare ) fundă?

| Hirbu_Kamelya_1998 a răspuns:

Pai cand un corp se afla in miscare, se deplaseaza si cand un corp se afla in repaus, sta pe loc. sper ca te-am ajutat... funda?