| Official a întrebat:

Realizez ca decateva luni se ivesc certuri cu partenerul de viata cand sunt pe "menstruatie" in restul luni ne merge exceptional. Crede'ti ca are vre'o legatura? sau doar mi se pare?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe femei sunt mai irascibile in perioada menstruatiei. Eu m-am invata sa ma controlez, dar uneori mi-e tare greu in acea perioada.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Si mie mi se intampla asta mereu in zilele de menstruatie.

Sunt mult mai sensibila, ma supar foarte repede din orice nimicuri, nu am chef de absolut nimic. si imi pare rau pentru asta.caci il indispun si pe el, dar. ce sa-i faci? Asa suntem noi fetele in zilele noastre " speciale ".

Da, eu cred ca are legatura. Probabil esti si tu ca mine, esti mult mai sensibila in perioada aceea.

O seara frumoasa!

| PauLa.M a răspuns:

Eu de exemplu cand sunt pe "stop" sunt foarte irascibila. ma cert cu toata lumea.
poate e ceva de genu si la tine.sau poate e doar o coincidenta

| Mixed a răspuns:

Asa mi se intampla si mie ...nu-mi convine nimic.straight face incerc sa ma controlez dar de multe ori nu reusesc

| asya a răspuns:

Este din cauza ca esti stresata...nu prea ai chef de multe, te superi mai repede, irascibila, stim foarte bine cum suntem aproape toate fetele in timpul menstruatiei! Explica-i si lui chestiile astea sa o lase mai moale in acea perioada a lunii!

| pisoias29 a răspuns:

Hmm...cred ca e doar o coincidenta... ce legatura ar putea avea faptul ca tie iti vine menstruatia cu faptul ca te certi cu iubitul...mai ziceam ca e posibil in cazul in care partenerul nu se obisnuia cu ideea ca tu nu poti intretine relatii sexuale in timpul menstruatiei... dar asa nu are nici o legatura happy

| simona_2554 a răspuns:

Sigur ti se pare... esti mai sensibila in acea perioada si orice ti se pare mult mai "grav" iar daca simti nevoia sa-i zici ceea ce simti explica-i un pic si despre acea "perioada speciala" iar el sigur se va purta mult mai frumos!