| anonim_4396 a întrebat:

Saluthappy,am cearcane și le tratez cu felii de castravete ș, îmi imoi și apă in apă rece de câteva ori dimineață (am incercat și cu linguri reci puse pe ochi dar nu merge pentru mine)aveți sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Da, am unul: nu mai sta la calculator, televizor, nu mai citi de pe telefon. De cateva luni de cand stau la vorba pe-aici, mai ales pe intuneric, mi-au reaparut cearcanele care-mi disparusera in ultimii doi ani.
Pana scapi, foloseste anticearcan.
Nu pune chestii reci si ai grija sa nu-ti intre in ochi zeama de la castravete sau ce iti mai pui, sa nu patesti alte cele.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cearcanele, la fel ca vergeturile si alte semne normale ale corpului, pot fi doar estompate, nu eliminate. Daca nu dormi suficient sau parintii tai au cearcane care tin de genetica, atunci nu poti decat masca cu produse de machiaj.Niciun remediu natural nu va face sa dispara complet.Imaginile acelea before si after, care asa dau de inteles, de fapt sunt fake, editate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dormi mai mult.
Nu sta noaptea pe telefon.
Vor dispărea singure.