| G2Kenny a întrebat:

De la un timp nimeni nu prea mai vorbeste cu mine. Colegii sunt cei cu care mai vorbesc atunci cand sunt la scoala, in rest nu vorbesc cu nimeni. Nu inteleg de ce nimeni nu ma baga in seama... Ii aud pe colegi ca vorbesc cu x, cu y, adica vorbesc cu mai multi copii/oameni, fiind mai mari decat ei. Si nu prea stiu ce sa vorbesc, adica eu stau si ma joc foarte mult la PC, si stiu despre jocuri si alte chestii, dar nu pe toti ii intereseaza de asa ceva. Sunt clasa a 8-a si chiar nu inteleg cum de ceilalti colegi vorbesc cu persoane mai mari sau din alte locuri. Restul baietilor de mine din clasa sunt mai sociabili, cunosc mai multa lume, si chiar si la scoala ei sunt mai "populari", adica cei din alte clase vorbesc cu ei ( si cu mine vorbesc, dar nu atat de multi cat vorbesc cu ei). Habar nu am ce sa fac, incerc sa nu ma schimb dupa preferintele unora, sunt glumet, am media 10, sunt frumos(nu vreau sa par narcisist), nu injur si respect atat fetele, cat si baietii, dar pur si simplu ei au mai multi prieteni si cunosc mai multa lume. Baietii de la mine din clasa injura, eu nu, si totusi la ei "trag" cele mai multe fete. Ce pot sa fac sa am si eu mai multi prieteni si sa cunosc mai multa lume?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La momentul asta nu-i nevoie sa faci nimic, doar sa inveti pe rupte, pentru a intra la un liceu foarte bune, mai ales ca mai sunt doar cateva luni pana vine examenul de capacitate, iar din toamna, o sa ai o alta viata, una unde te poti inventa cum doresti, una unde iti poti face prieteni noi si multi, fiind o scoala noua, cu colegi noi.
Ai rabdarea inca cateva luni, focuseaza-te pe scoala si curand vei vedea ca vei fii incercuit de zeci de prieteni noi!

2 răspunsuri:
| LilPeep a răspuns:

Nu cumva suferi de anxietate?
La fel eram si eu, mi-am zis cu timpul o sa ma schimb insa tot la fel am ramas a trecut si liceul si tot antisocial am ramas.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Pierdere de timp prietenii, concentreaza-te mai bine pe visele tale