| Cata1948 a întrebat:

Inainte sa inceapa nebunia asta cu Corona inca eram la scoala.De pe la inceputul lunii Decembrie un coleg(cu care nu eram foarte prieten dar facem o conversatie) imi tot spunea ca o fata ma place.Am luat-o in gluma...ideea e ca a continuat sa imi tot zica ca nu e gluma si ca fata respectiva chiar ma place.Deci de la inceputul lunii Decembrie pana pe 20 Martie (atunci s-au inchis scolile in UK).Azi la ora 00:12 imi da mesaj pe Insta cum ca daca imi aduc aminte cand el imi tot spunea ca fata ma place.I-am zis ca da si dupa imi spune "Inca te place". Ceea ce ma face putin confuz.Deoarece nu stiu daca glumeste sau nu(am fost si nou in scoala respectiva si stiti cum e la inceput, glume d-alea). Acum, sincer nu stiu ce sa fac si de asta apelez la voi. Poate stiti voi ce as putea face.Nici nu pot sa ii dau mesaj cu "Buna, ma placi?" doar imaginati-va cum ar fi...m-as face de tot rasul.

Nici nu stiu daca e categoria corecta da ma rog

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da-i mesaj, intreab-o ce face, si spune-i ca ti-a zis baiatul ala de ea.
Nu ii spune exact ce ti-a zis, ia-o doar cu vorba, si daca merge conversatia.
Nu cred ca e o gluma, s-a lungit cam mult.

1 răspuns:
| gemeni6226 a răspuns:

In primul rind nu cred ca e o gluma, si cu mine s-a incercat sa se glumeasca pe tema asta dar daca nu i-am dat importanta nu s-a mai glumit. Daca tu nu ai dat importanta de 1-2 ori si tot ti-a zis ca te place inseamna ca este adevarat.Ce poti face? Poti sa dai un buna fetei si sa o intrebi ce mai face si cum isi petrece zilele in carantina si daca asteapta sa inceapa din nou scoala.